ITK aastaraamat

Robootika

Aastal 2002 peale Maarja Kruusmaa robootikat tutvustavat loengut tulid kokku mõned tudengid ja otsustasid rajada EIK Robootikaklubi. Tuge plaani elluviimiseks saadi nii tollaselt rektorilt Kalle Tammemäelt kui ka töötajatelt. Sujuvalt kolitigi sisse riistvaralähedase programmeerimise laborisse ning sealt edasi uues majas juba selleks ettenähtud klubiruumidesse neljandale korrusele.

Sumorobot

Sumorobot


 

Robootikaklubi on koht, kus tudengitel on võimalik loengutes ning praktikumides omandatud teadmisi rakendades lahendada elulisi probleeme ning kuhu tudengid tulevad tundide vahelisel ajal aega veetma ning tundideks valmistuma.

Igal aastal tegelevad klubi liikmed erinevate robotitega seotud võistlusteks valmistumiseks, heategevusprojektidega ja noorte IT huviliste õpetamisega. Suurem osa klubi liikmete tähelepanust jagub rahvusvahelise robotivõistluse Robotex ettevalmistusele, kus ei ole harvad juhud, kui õhtud venivad pikaks ning kooli tullakse ka nädalavahetustel.
Viimasel, Robotex 2013 võistlusel, esindasid IT Kolledžit järgmised võistkonnad jalgpallirobotitega:

  • Peeter robotiga „Imelik“ – Raul Prosso, Janno Tomingas, Ülle Tiitson, Anna-Carina Vainola, Lennart Lüsi.
  • Neve robotiga „Neve 4“ – Valdur Kaldvee, Kristjan Mölder, Laur Mõttus, Erik Kaju.
  • Palmer robotiga „Suslik“ – Tõnu Sein, Sergei Podust, Eleri Mölder.

IT Kolledži võistkondade juhendaja oli IT Kolledži vilistlane Valdur Kaldvee.

 

Robotex 2012 saavutas robot Neve 3 kolmanda koha, meeskonnaliikmed Valdur Kaldvee, Erik Kaju, Kristjan Mölder, Laur Mõtus

Robotex 2012 saavutas robot Neve 3 kolmanda koha, meeskonnaliikmed Valdur Kaldvee, Erik Kaju, Kristjan Mölder, Laur Mõtus


 

Lisaks Robotexile valmistutakse ka välismaistel robotivõistlustel osalemiseks ning tegeletakse teiste ühiskondlikult kasulike projektidega. Näiteks arvutite taastamisega projekti “Uus Algus” korraldamisega või IT populariseerimisega tegelevate sumorobotite töötubade läbiviimisega nii gümnaasiumi kui ka nooremate ning vanemate õppurite seas.

 

 Robotex 2012 tehnoloogianäitus

Robotex 2012 tehnoloogianäitus

Klubisse on oodatud nii IT Kolledži vilistlased, tudengid juba esimeselt kursuselt ning ka koolivälised robootika huvilised, kes sooviksid selle valdkonnaga lähemalt tegeleda. Eelnevad teadmised programmeerimises või elektroonikas pole nõutud, kuid neist on abi! ;)

 

Kontaktinfo:
EIK Robootikaklubi juhendaja Margus Ernits

Klubi koduleht: http://robot.itcollege.ee

Robootikaklubi pingviinid

Robootikaklubi pingviinid