ITK aastaraamat

Üliõpilasesindus

2013/2014 aastal oli elu üliõpilasesinduses üsnagi värvikas ja kogemusterohke. Saime palju uusi kogemusi ning kohtusime erinevate huvitavate inimestega.

Mis toimus?
Üliõpilasesinduse tööga saime kätt proovida juba 2013. kevadsemestri viimastel üritustel e. kooli sünnipäeva tudengibaaril ja Mättapeo raames. Ametlikult õnnistati meid ametisse augustis kui hakkasime valmistuma uueks õppeaastaks ja esmakursuslaste vastuvõtuks. Vaatasime üle eelarve, tegevuskava, komplekteerisime traditsioonilised rebasekotid, trükkisime infolehed ja kujundasime üliõpilasesinduse ruumid ümber avaramaks ja tudengisõbralikumaks. Aastavältel võtsime osa erinevatest komisjonidest, kus tõime kuuldavaks tudengite arvamuse. Samuti esindasime IT Kolledžit ka Tallinna Üliõpilaskondade ümarlaua ja Eesti Üliõpilaskondade Liidu kohtumistel.

Üritused
Õppeaastat alustasime traditsiooniliselt rebaste tutvumisõhtuga Bamba piljardis ja orienteerumisega kooli ümbruses, läbi mille said värsked tudengid tutvuda üksteisega ja vanemate kursuste tudengitega. Rebastekuu lõppes suure peoga Oxforelli puhkekeskuses, kus rebased ristiti ametlikult IT Kolledži tudengiteks.

Lisaks sellele võtsime osa ka Tallinna Tudengipäevade rongkäigust koos IT Kolledži maskoti Tuxiga.

Jõulud veetsime taaskord Eesti Kunstiakadeemiaga. Seekord valisime peokohaks Tallinna Lauluväljaku, kus korraldasime sädelusi täis glamuurse peo. Külalistele esinesid meie oma koolibänd Can’t C#, Gavrilo Printsiip ja Ziggy Wild.

Õppeaasta jooksul toimus meie koolis ka mitmeid Microsoft User Group-i tehnoõhtuid, kus tudengid said kuulata huvitavaid tehnikaalaseid ettekandeid.

Traditsioonilisi tudengibaare toimus sel õppeaastal neli korda, kus sai mängida pokkerit, laulda karaoket ja suhelda kaastudengite ning õppejõududega. Viimasega neist tähistasime maikuus meie kooli 14. sünnipäeva, kus esinesid bändid Norats ja W.

Maikuus taaselustasime Tehnikalaada koostöös TTÜ Tarkvaraarendusklubi Lapikutega, kes osutasid ürituse vältel nii riistvaralist kui ka tarkvaralist abi. Lisaks said tudengid ise müüa oma vanu/uusi arvutikomponente teistele huvilistele. Müüdi erinevaid asju juhtmetest kuni printeriteni.

Aasta lõpetasime erilise mättapeoga, mis seekord kandis nime “Minimätas”, kuna otsustasime teha ürituse ainult enda kooli tudengitele. Üritus leidis aset looduskaunis kohas Raplamaal Adila Camp puhkekeskuses. Külalised said osaleda erinevates seltskonnamängudes, grillida, saunatada ja meeldivalt aega veeta. Tagasiside oli väga positiivne.

Sündmused
IT Kolledž läbis õppekavagrupi kvaliteedihingamise ja sai esimeseks kõrgkooliks, kes on edukalt läbinud institutsionaalse akrediteerimise ja kõikide õppekavade kvaliteedi hindamise, saades rahvusvahelistelt hindamisekspertidelt positiivse hinnangu mõlemas hindamisprotsessis.

Edusamme tegi üliõpilasesindus ka spordi osas, sest saime veebruari kuuks käima IT Kolledži võrkpalliklubi, mille juhtimise võttis enda peale Meri-Kris Jaama. See oli meie aasta üks suurimaid sportlike saavutusi, sest meie tudengid on spordivõimalusi väga igatsenud. Teiseks suurimaks spordisündmuseks kujunes IT Kolledži osalemine Üliõpilaste Suvemängudel Käärikul, kus saavutati punkti arvestuses 21 kõrgkooli seast kõrge 11. koht.

Valimised
Kevadel toimusid uute üliõpilasesindajate valimised. Kandidaate oli vähem võrreldes eelmiste aastatega (7), kuid see eest väga silmapaistvad ja teotahtelised. Uuendusena tõime sisse, tavalise tudengibaari asemel, valitavate vahelise debati. Debatil said valitavad väljendada oma mõtteid selgemini, publik sai neile küsimusi esitada ning lisaks toimus ka valitavate vaheline grupitöö, mille käigus pidid nad kirja panema oma nägemuse üliõpilasesindusest. Kõigest sellest oli ka otseülekanne kõigile, kes ei jõudnud ise kohale tulla. Valimisaktiivsus kasvas tänu sellele märgatavalt.

2014/2015 IT Kolledži üliõpilasesindajad:
Terje Sõelsepp (esimees)
Matis Palm (aseesimees)
Tõnis Suurkaev
Meri-Kris Jaama
Teele Liblik

Oleme lõppenud õppeaastaga väga rahul. Kollektiivis sujus koostöö suurepäraselt ja kõigil oli väärtuslikke ideid, mida jagada ning teostada. Saime hindamatu meeskonnatöö kogemuse, mis annab hea aluse tulevikus ükskõik missuguses kollektiivis töötades. Tunnistame, et tudengite ja üliõpilasesinduse vahel polnud nii head kontakti kui oleks võinud olla, kuid aja jooksul suutsime seda parandada. Tegime omalt poolt kõik, et uus üliõpilasesindus saaks võimalikult väikse ajaga kohaneda tulevase tööga ning juhtisime tähelepanu puudustele, et nad saaksid järgmisel aastal veel paremad olla.

Tahame tänada kõiki IT Kolledži tudengeid, kes valisid meid üliõpilasesindusse ja andsid meile fantastilise võimaluse muuta IT Kolledži koolielu värvikamaks ja meeldejäävamaks. Samuti kõiki vabatahtlike, kes olid meie tegemistel toeks ja olid alati kõikidel üritustel kohal. Selle aasta tudengid olid väga energilised ja aktiivsed, ning andsid meile palju motivatsiooni ja tahet tegutsemiseks. Õpetasite meid iseennast paremini tundma ning tugevdama oma nõrkuseid! Aitäh!

Palju jaksu ja uuenduslikke ideid uuele üliõpilasesindusele ja kooliperele!

2013/2014 õppeaasta Üliõpilasesindus koosseisus:
Mart Lehtmets (esimees)
Teele Reede (aseesimees)
Maarja-Liisa Tammepõld
Madis Mark
Martin Leppik

Üliõpilasesindus
Tagareas: Tõnis Suurkaev, Matis Palm, Mart Lehtmets, Martin Leppik
Eesreas: Madis Mark, Terje Sõelsepp, Maarja-Liisa Tammepõld, Meri-Kris Jaama, Teele Reede, Teele Liblik