TTÜ IT Kolledž kuulub TTÜ infotehnoloogia teaduskonna koosseisu.

InfoBuild Estonia tegi IT Kolledžile suurtoetuse

21. dets. 2012  Pressiteated Uudised

InfoBuild Estonia OÜ ja IT Kolledž allkirjastasid annetuslepingu, millega InfoBuild Estonia OÜ kinkis IT Kolledžile iWay Datamigrator tarkvara koos andmeallikate liidestamise vahenditega akadeemiliseks kasutuseks. Toetuse väärtus on oluliselt suurem kuldtoetaja annetusest IT Kolledžile.

„InfoBuild Estonia OÜ jõulukingitus Eesti Infotehnoloogia Kolledžile annab meile väga hea võimaluse uusima tarkvara baasil tõsta meie lõpetajate erialaseid oskusi ja teadmisi, ning seeläbi anda tööjõuturule veel paremini ettevalmistatud spetsialiste,“ütles IT Kolledži rektor Tiit Roosmaa.

Mõte kinkida IT Kolledžile iWay Datamigrator tarkvara tekkis IT Kolledži vilistlastel, sooviga muuta kolledži andmelaonduse aine interaktiivsemaks ning huvitavamaks, pakkudes aine praktikumidesse erinevaid lähenemisi andmeülekande lahendustele.

InfoBuild Eesti esindaja Rivo Uibo, kes lõpetas IT Kolledži 2009. aastal tõdes, et „Tänaseni on väga palju rõhku pandud just andmete kogumisega tegelevate süsteemide põhimõtete õpetamisele, kuid väärtusahel ei tohiks veel siinkohal lõppeda. Just nendes andmetes on peidus kõikvõimalik väärtuslik info erinevate seoste kohta, aitamaks meil mõista toimunud sündmuste põhjusi ning võimaldamaks tegevuste paremat planeerimist ja ressursside optimeerimist. Usun, et sõlmitud lepingu tulemusena õnnestub IT Kolledžil andmelaonduse õppeainet veelgi praktilisemaks muuta, andes tundengitele täiendavaid teadmisi kogemustepagasisse.“

IT Kolledž on tänulik akadeemiliseks kasutamiseks mõeldud tarkvara eest.

„Oleme väga tänulikud, kui IT sektori ettevõtted saavad ja peavad vajalikuks panustada õppeprotsessi parendamisse, ja on meeldiv tõdeda, et sellised ettepanekud tulevad meie vilistlastelt“, märkis IT Kolledži kvaliteedijuht Merle Varendi.

iWay DataMigrator on laiaulatuslik ja täielikult automatiseeritud tööriistakomplekt, mille eesmärk on lihtsustada andmete integratsiooni, sealhulgas andmeladude (Data Warehouse), andmelettide (Data Mart) ja operatiivsete andmehoidlate (Operational Data Store) loomist, haldamist ja laiendamist. Oma lihtsa, kasutajasõbraliku kasutajaliidesega võimaldab DataMigrator kiiret ja paindlikku andmeülekande protsesside loomist ning haldamist. iWay DataMigratori eripäraks on kindlasti fakt, et tarkvara võib rakendada mistahes operatsioonisüsteemi platvormil ning on suutlik ühenduma kõikvõimalike andmestruktuuridega, mis organisatsioonides kasutust leiavad.

InfoBuild Estonia OÜ on juhtiv ärianalüütika, andmelaonduse ja infosüsteemide integreerimise lahendustele spetsialiseerunud ettevõte. Eesti turul esindab InfoBuild ülemaailmselt palju tunnustust kogunud IT kontserni Information Builders Inc. Ettevõtte lahendusi kasutatakse Eestis sellistes ettevõtetes nagu Politsei- ja Piirivalveamet, Eesti Post, Tallink Grupp, Eesti Keskkonnateenused jne. InfoBuild Estonia kuulub United Software Distributors gruppi (USD).

Eesti Infotehnoloogia Kolledž on Eesti Infotehnoloogia Sihtasutuse (EITSA) poolt 2000. aastal loodud mittetulunduslik rakenduslik erakõrgkool, kus on võimalik omandada rakenduslik kõrgharidus õppekavadel IT süsteemide administreerimine, IT süsteemide arendus ja Infosüsteemide analüüs. Kokku õpib IT Kolledži päevases, õhtuses ja kaugõppes üle 940 õppuri, nendesti ligi pooled riigieelarvelistel õppekohtadel. Kümne aasta jooksul on IT Kolledžist suundunud Eesti IT tööjõuturule 571 IT spetsialisti.

Lisainfo:

Tiit Roosmaa
IT Kolledži rektor
E-post: tiit.roosmaa@itcollege.ee

Merle Varendi
IT Kolledži kvaliteedijuht
Tel +372 6285 812
E-post: merle.varendi@itcollege.ee

Rivo Uibo
InfoBuild Estonia OÜ müügijuht
Mob +372 56 29 9790
E-post: Rivo.Uibo@infobuild.fi
www.infobuild.ee

Pressiteate edastas:

Marje Meenov
IT Kolledži turundusjuht
Tel +372 6285 817
E-post: marje.meenov@itcollege.ee
www.itcollege.ee