TTÜ IT Kolledž kuulub TTÜ infotehnoloogia teaduskonna koosseisu.

IT Kolledž liitus hea tahte märgiga „SIIA SAAB“

“SIIA SAAB. Ligipääs kõigile.” on hea tahte märk, mis väärtustab kõigile inimestele avatud ja ligipääsetavat keskkonda.

„IT Kolledž peab ligipääsu väga oluliseks, kuna infotehnoloogia valdkond pakub mitmete erivajaduste puhul võimalust sobivaks eneseteostuseks ja erivajadusega inimesed on IT Kolledžisse õppima oodatud,“ ütles Eesti Infotehnoloogia Kolledži rektor Tiit Roosmaa. „IT Kolledžis on selle asutamisest alates õppinud erinevate erivajadustega tudengeid ja erivajadustega arvestati ka IT Kolledži 2008. aastal valminud õppehoone projekteerimisel,“ lisas Roosmaa.

Eesti Infotehnoloogia Kolledži õppejõud Kaido Kikkase sõnul on enamasti nii, et kui kusagilt on midagi puudu, siis on mujale juurde antud. „Niiet kui inimene on tavamõistes füüsilise puudega, siis tuleks see „liiaga” koht üles otsida, enamasti on see seal „kupli“ all,“ ütles Kikkas ja rõhutas, et see aga eeldab seda, et me koristame selle inimese tee pealt kunstlikud takistused ära.

Eesti Liikumispuudega Inimeste Liidu ja Tallinna Liikumispuudega Inimeste Ühingu eksperdid on hinnanud IT Kolledži täieliku ligipääsetavusega õppeasutuseks. Eesti Puuetega Inimeste Koda on IT Kolledžit tunnustanud hea tahte, avatud meele ning erivajadusega tudengite igakülgse toetamise eest.

IT Kolledži info erivajadusega tudengile www.itcollege.ee/erivajadustega-tudengile/

„SIIA SAAB“ algatust ja märki tutvustav veebileht www.vordoigusvolinik.ee/siiasaab/

 

Lisainfo:

Marje Meenov, turundusjuht
Eesti Infotehnoloogia Kolledž
Raja 4C, 12616 Tallinn
Tel 6285 817
E-post: marje.meenov@itcollege.ee
www.itcollege.ee
www.facebook.com/itcollege.ee
twitter.com/itcollege_ee
www.youtube.com/estonianitcollege

 

Võrdõigusvoliniku kantselei pressiteade

Uus algatus “SIIA SAAB” kutsub üles pöörama tähelepanu erivajadustega inimeste ligipääsule

Võrdõigusvoliniku kantselei tutvustas täna uut algatust, mille eesmärk on kutsuda ettevõtjaid ja asutusi parandama oma ruumide, teenuste ja info ligipääsetavust ning liituma hea tahte märgiga “SIIA SAAB. Ligipääs kõigile”.

Võrdõigusvoliniku Mari-Liis Sepperi sõnul on algatusega tänaseks liitunud asutused ja ettevõtmised näidanud, et neile on oluline kõigi vabadus mitte ainult ideena, vaid nad on erivajadustega inimeste jaoks reaalselt palju ära teinud. “Kes on ehitanud lifti ja kaldtee, trükkinud punktkirjas restoranimenüü või võtnud kasutusele silmusvõimendi ja tekstiekraanid, et vaegkuuljad saaksid nautida teatrietendusi,” loetles Sepper ning lisas, et kindlasti innustavad need asutused oma eeskujuga ka teisi oma ligipääsetavust parandama. Sepper rõhutas, et ligipääsetavuse parandamine ei tähenda alati suuri väljaminekuid ning ka väiksemate kohandustega saab erivajadustega inimeste elu mugavamaks muuta.

Eesti Puuetega Inimeste Koja tegevjuhi Anneli Habichti sõnul on ligipääsetavust tähtsustavat ettevõtet ja asutust tähistav märk “SIIA SAAB” puuetega inimeste jaoks justkui samm ajast ette. “Täna meil veel ideaalset ligipääsetavust pole, kuid me liigume sinnapoole. Loodan, et kontrollimise asemel tunnustav algatus “SIIA SAAB” mõjutab positiivselt mitte ainult keskkonda, vaid ka mõtlemist,” sõnas Habicht.

Ligipääsetavuse Foorumi MTÜ juhatuse liikme Jüri Järve sõnul on takistuseta ligipääs avalikule ruumile kõigi, sealhulgas puuetega inimeste põhiõigus. “Suur aitäh kõikidele eeskujulikele ettevõtetele ja asutustele, kes on juba liitunud täna avalöögi saanud algatusega ning teinud jõupingutusi ligipääsetavuse parandamiseks,” sõnas Järve. “Loodan, et tänuväärse algatuse käigus tehtav selgitustöö innustab ka teisi sellele rohkem mõtlema,” lisas ta.

Hea tahte märgiga “SIIA SAAB” on tänaseks liitunud Rahvusooper Estonia, Eesti Töötukassa, Tallinna Tehnikaülikool, Ülemiste Keskus, Eesti Kunstimuuseumi filiaalid Kumu, Kadrioru ja Niguliste muuseum, Teater Vanemuine, IT Kolledž, Pimedate Ööde Filmifestival, AQVA Spa & Hotel ning Restoran Tuljak.

Tänasest on avatud ka algatust ja märki tutvustav veebileht www.vordoigusvolinik.ee/siiasaab/. Sealt saab lugeda, mida tähendab ligipääsetavus erinevate vajadustega inimeste jaoks. Ettevõtetel, asutustel ja sündmustel on võimalik testida oma ligipääsetavust kontrollküsimuste abil. Ühtlasi leiab veebilehelt mitmete asjatundjate kontakte, kes saavad aidata ligipääsetavuse hindamisel ja anda nõu, kuidas oma keskkonda parandada.

 

Lisainfo:

Nele Meikar
Võrdõigusvoliniku kantselei
Meedianõunik
tel 5358 4968, 6269 056
nele.meikar@svv.ee
www.vordoigusvolinik.ee