Küberkaitse mooduli tasanduskursus (Ubuntu Linux Server operatsioonisüsteemi paigaldus ja haldus)

Õppejõud: Katrin Loodus
Toimumisaeg: 2,3,8,9 juuni, kell 9.00-16.00
Ruum: 320 (arvutiklass)
Kategooria: Administreerimine
Maht: 24 akadeemilist tundi
Hind: 399 EUR
Süsteemiadministraatorid, kes soovivad osaleda meie küberkaitse mooduli kursustel, kuid pakutavate kursuste läbimiseks on tase natuke nõrk, tule ja täienda oma teadmisi. Omanda praktilised oskused Ubuntu Linux operatsioonisüsteemi paigaldamiseks ja haldamiseks põhitasandil. Kursusel kaasa töötanud osalejal on oskused ja teadmised teiste küberkaitse projekti raames levitatavatel kursustel osalemiseks.

Sihtgrupp. Süsteemiadministraatorid, kes soovivad osaleda meie küberkaitse mooduli kursustel, kuid pakutavate kursuste läbimiseks on tase natuke nõrgem. Järgnev test aitab aru saada, kas kursus on abik või mitte. Palume lahendada järgnev enesetest. Kui test on liiga keeruline, siis on koolitus mõeldud just Teile. 

Eesmärk. Anda praktilised oskused Ubuntu Linux operatsioonisüsteemi paigaldamiseks ja haldamiseks põhitasandil.

Eelteadmised/eeldused: Varajasem kogemus Linux operatsioonisüsteemi kasutamisega või Windows server operatsioonisüsteemi paigaldamise/haldamisega.

Tulemus: Kursusel kaasa töötanud osalejal on oskused ja teadmised teiste küberkaitse projekti raames levitatavatel kursustel osalemiseks.

Kursuse sisu: Töö failidega, töö protsessidega, kasutajate haldamine, tarkvara haldamine, ketaste kasutamine, turvalisus ja käideldavus, Bash alused.

Väljastatavad dokumendid: tunnistus ja tõend. Koolituse läbimisel ja õpiväljundite saavutamisel väljastatakse tunnistus, muudel juhtudel tõend.

Õppekirjandus: Lektori poolt jagatavad loengumaterjalid ja slaidiesitlused.

Registreerumine koolitusele on suletud.