Testidel põhinev arendus (Test Driven Development)

Õppejõud: Märt Kalmo (omab magistrikraadi, mille omandanud Chalmers Tekniska Högskolast. Töötab Eesti Infotehnoloogia Kolledžis külalisõppejõuna).
Toimumisaeg: 12,13. oktoober, kell 10.00-17.00
Ruum: 320 (arvutiklass)
Kategooria: Tarkvaraarendus
Maht: 15 akadeemilist tundi
Hind: 250€
Arendaja, kes sa soovid oma töö kvaliteeti ja produktiivsust tõsta, siis see koolitus on sinu jaoks. Kursusel vaadeldakse, mis üldse on testitavus, kuidas kirjutada testitavaid rakendusi ning ka seda, kuidas olemasolevat rakendust testitavaks muuta ehk refaktoreerida. Vaadatakse ka mitmeid võtteid ja mustreid, mis lihtsustavad oluliselt automaattestide kirjutamist.

Lühiülevaade: Koolitus on suunatud arendajatele, kes soovivad oma töö kvaliteeti ja produktiivsust tõsta. Selle eesmärgiks on anda teadmised ja oskused, testidel põhineva arenduse (TPA) kasutamiseks igapäevases praktikas. TPA kasutamine lihtsate näidisülesannete juures on selge ja intuitiivne aga kahjuks pole see nii, reaalsete rakenduste puhul. Kursusel vaadeldakse, mis üldse on testitavus, kuidas kirjutada testitavaid rakendusi ning ka seda, kuidas olemasolevat rakendust testitavaks muuta ehk refaktoreerida. Vaadatakse ka mitmeid võtteid ja mustreid, mis lihtsustavad oluliselt automaattestide kirjutamist.

Väljund: Koolituse lõpetaja oskab testidel põhinevat arendust kasutada igapäevaelu programmeerimisülesannete juures, ning tunneb ära, kus on antud tehnika kasutamisest rohkem kasu ja kus vähem. Samuti omab ta head ülevaadet sellest, milliseid positiivseid mõjusi TPA kasutamine tarkvaraprojektile annab ja loomulikult ka sellest, mis probleemid võivad tekkida ning kuidas nende tekkimist vältida.

Eeldus: Java programmeerimiskeele tundmine kesktasemel.

Sihtrühm: Programmeerijad.

Vaata lisaks koolitust tutvustavat videot.

 

Programm.

1. päev

Testidel põhinev arendus, kui loomulik arenduse viis.  Mis on testitavus? Test Driven Development. Mis kasu on automaattestidest? Mida teeb Junit? Testkoodi disain. Paarisprogrammeerimine. Testidel põhinev arendus praktikas.

Puhas kood ja refaktoreerimine. Sõltuvuste haldamine. Mockito raamistik.  

2. päev

Mockito raamistik edasijõudnutele. Automaattestimise mustrid ja võtted. Java EE rakenduste testimine. Automaattestimise tööriistad.

Tagasiside:

  • “Lektor seletas huvitavalt ja viitas palju reaalses tarkvaraarenduses tekkivatele olukordadele.”
  • “Meeldisid praktilised ja ajakohased näited. Väga hea ülevaade erinevatest võtetest.”
  • “Kui detailselt ja lihtsalt oli kõik asjad lahti seletatud ning praktilisi ülesandeid oli piisavalt.”
  • “Lektori professionaalsus ja teadlikkus antud teema valdkonnas.”

 

 

Registreerumine koolitusele on suletud.