TTÜ IT Kolledž kuulub TTÜ infotehnoloogia teaduskonna koosseisu.

Marko Silla

Praktika Hollandis!

Olen Erasmusega teist korda maailma avastamas, seekord praktika raames ja riigiks on Holland! Riik, mis on kuulsust kogunud erinevate juustu sortidega, meeletute tulbipõldude ja kanepi legaliseerimisega. Oma meelispaigaks valisin just Hollandi, kuna soov oli leida riik, kus töökeskkonnas saaks inglise keelega kenasti hakkama. Fakt oli ka see, et ma polnud selles riigis kunagi varem viibinud ja oma salapärase auraga on ta tegelikult mul alati üks sihtpaik olnud.

Esimese asjana hakkavad hollandis silma jalgrattad – neid on siin meeletult ja kõik sõidavad nendega!
Kui arvate, et suvel Pirital ka palju jalgrattureid, siis ei eii, see pole võrreldes siinsega mitte midagi. Jalgratas on igapäevane sõiduvahend, kas tööle või toidupoodi sõiduks, õhtul sõpradega pubisse või nädalavahetuseks mõnda kõrval asuvasse linna puhkama. Ka tingimused on super head, üle terve riigi on jalgrattateed ning eraldi valgusfoorid ja lisaks veel alati eesõigus teiste liiklejate ees. Muidu turvalisuse pärast siin riigis väga muretsema ei pea, aga just jalgratste varastamine tundub neil siin rahvuspordiks olevat.

Amsterdam, Hollandi pealinn, on äärmiselt kirju ja multikultuurne linn. Amsterdam on tuntud läbi linna looklevate kanalite, muuseumide ning ajalooliste vaatamisväärsuste poolest. Tihtipeale kutsutakse teda ka Põhjamaade Veneetsiaks.  Tähelepanu väärib ka kindlasti siinne ööelu, „Red Light District“, tohutu hulk pubisid, klubisid ja „Coffe Shop’e“ iga tänava nurgal. Tõeline „peab nägema“ linn, kui on soovi kogeda kuulsat avatud hollandi kultuuri!

Hollandlastel on aasta jooksul ka paar suurt festivali, kus nii noored kui vanad juba varajastel hommiku tundidel tänavatel hõiskavad ja tantsu löövad. Kõige tähtsam on neist  „Queen’s Day“ ja sellele eelnev „Queens’s Night“, millega tähistatakse kuninganna Beatrixi sünnipäeva. Huvilisi sõidab kokku igast maailma nurgast ja keskmiselt on külastajate arv miljoni ringis. Kogu linn on siis kui üks suur pidu. Toimuvad vabaõhu kontserdid, vabamüügi turud, kus igaüks, kel soovi, võib oma kraami müüa ja seda teistelt ka osta.  Kanalid on täis rahvast pungil pidutsevaid paate ja kondleid ning kõik on riietatud oranži (see värv tuleneb Prantsuse vürstiriigist nimega Orange, kust on pärist kuninganna esivanemad). See on festival, millest peab Hollandis kindlasti osa saama.

Üldiselt hollandlased oma loomult on hästi tolerantsed ja otsekohesed. Nad ei saa kunagi liiga kurjaks, kurvaks või lõbusaks – hästi vaos hoitud rahvas. Ainuke koht, kus nad tõeliselt oma emotsioone näitavad on jalgpalli staadion, kui kodumeeskond mängib olulist mängu.

 

 

Olen oma siin veedetud praktika ajaga rohkem kui rahul ja soovitan kindla peale siia õppima või tööle tulla. Kogemus näha ja kogeda teist kultuuri selle sees elades on hoopis midagi muud kui turistina siin nädalakese aega veeta! Olge julged ja viige oma unistused ellu!

Marko Silla
IT Kolledži IT süsteemide arenduse tudeng

2010/2011 kevadsemester vahetusüliõpilasena praktikal Hollandis.