ITK aastaraamat

Üliõpilaselu

Üliõpilaselu

IX lend – Kristel Viidik, ISd 2008, praktikakoht Proekspert AS
Aasta oli siis 2008, kui mul oli vaja langetada otsus, mis erialal ma spetsialiseeruda soovin. Otsus ei tulnud üldse raskelt, sest arvestades tehnoloogia arengusuundi olin üsna kindel, et leian seal vallas omandatavatele oskustele ka kiirelt rakenduse. Kuna sõprade/tuttavate tagasiside oli IT Kolledži osas niivõrd positiivne ning kus vastupidiselt akadeemilisele korrale sai võimalikult palju ise käsi külge panna, leidiski mu keskkooli lõputunnistus tee siia.

Raske öelda, mis IT Kolledžis veedetud aja jooksul kõige rohkem meelde jäi… Kindlasti muutis minu tudengipõlve meeldejäävamaks kuulumine üliõpilasesindusse, kus lisaks ürituste korraldamisele sain tuttavaks paljude toredate inimestega. Ei saa mainimata jätta ka meie ülitoredaid ja alati abivalmis õppejõude ja töötajaid. Kurb on aga tõsiasi, et need 3 aastat on selles koolis läbi saanud ning on nüüd on vaja uutele jahimaadele uusi oskusi koguma minna.

Aitäh teile kõigile!

Kristel

IX lend – Silver Kuusik, ISd 2008, praktikakoht Proekspert AS

Mida ütleksid IT Kolledžisse õppima tulijatele?
IT Kolledž on väga mõnusa õhkkonnaga koht, kus õppida (raamatukogu, söökla) ja veeta oma vaba aega (Kinect, tudengibaar, robootikaklubi). Õppejõud ja õpilased on väga abivalmid ja toredad. Enamus õppejõude on tööl või töötanud suurfirmades (SEB, Swedbank, Skype) ja seega teavad õpetada omast kogemusest. Koolis on võimalik kasutada kõike vajalikku õppetöö tegemiseks (printer, arvuti, skänner). Programmeerijatele õpetatakse mitmeid erinevaid keeli ja töövahendeid. Mobiilirakenduste programmeerimiseks on avatud 2011 aastal uus kursus, kus õpetatakse programmeerima Windows, Android ja Apple telefone. Arvutivõrkude tundmaõppimiseks on olemas labor, kus saab seada üles arvutivõrke, mida kasutatakse samasugusel kujul suurfirmades.

Mis jäi meelde IT Kolledžis õppimise ajast?
Kõik toredad ja abivalmid õppurid ja õppejõud, kes pühendavad oma vabaaja õpetamisele ja õppimisele.
Robootikaklubi, kus õpetati roboteid ehitama ja neid programmeerima. Eriti vinge kogemus oli Robotex robotivõistlus, kus EIK iga aasta osaleb ja üldjuhul võidab Tartu Ülikooli ja Tallinna Tehnika Ülikooli. EIK Robootikaklubis õpetatakse tudengitele oma teadmisi praktikas rakendama (roboti ehitamine).