ITK aastaraamat

Üliõpilaselu

2010/2011 lend

 

Kristel Viidik

IX lend  – Kristel Viidik, ISd 2008,
praktikakoht Proekspert AS

Aasta oli siis 2008, kui mul oli vaja langetada otsus, mis erialal ma spetsialiseeruda soovin. Otsus ei tulnud üldse raskelt, sest arvestades tehnoloogia arengusuundi olin üsna kindel, et leian seal vallas omandatavatele oskustele ka kiirelt rakenduse. Kuna sõprade/tuttavate tagasiside oli IT Kolledži osas niivõrd positiivne ning kus vastupidiselt akadeemilisele korrale sai võimalikult palju ise käsi külge panna, leidiski mu keskkooli lõputunnistus tee IT Kolledžisse.

Raske öelda, mis siin koolis veedetud aja jooksul kõige rohkem meelde jäi… Kindlasti muutis minu tudengipõlve meeldejäävamaks kuulumine üliõpilasesindusse, kus lisaks ürituste korraldamisele sain tuttavaks paljude toredate inimestega. Ei saa mainimata jätta ka meie ülitoredaid ja alati abivalmis õppejõude ja töötajaid. Kurb on aga tõsiasi, et need 3 aastat on selles koolis läbi saanud ning nüüd on vaja uutele jahimaadele uusi oskusi koguma minna.

Aitäh teile kõigile!

Kristel

IX lend – Silver Kuusik, ISd 2008, praktikakoht Proekspert AS

Mida ütleksid IT Kolledžisse õppima tulijatele?
IT Kolledž on väga mõnusa õhkkonnaga kool, kus õppida (raamatukogu, söökla, arvutiklassid) ja veeta oma vaba aega (Kinect, tudengibaar, robootikaklubi). Koolis on võimalik kasutada kõike vajalikku õppetöö tegemiseks (printer, arvuti, skänner). Enamus õppejõude on tööl või töötanud suurfirmades (SEB, Swedbank) ja seega teavad õpetada omast kogemusest. Tudengid saavad oma teadmisi pidevalt proovile panna praktiliste ülesannete käigus ning lahendada probleeme meeskonnana. Õppejõud on tudengitega reeglina parimad sõbrad ja leiavad alati aega nende jaoks. Üliõpilase esindus on vahva ja aitab alati õpilasi probleemidega ja teeb endast kõik, et tudengite elu IT Kolledžis jääks unustamatuks ja toredaks seigaks. Õppeosakond on samuti vinge ja plaanides õppida mõne semestri või aasta partnerkoolis mõnes teises euroopa ülikoolis, tasub sealt kindlasti läbi astuda ning nõu küsida.

Mis jäi meelde IT Kolledžis õppimise ajast?
Kõik toredad ja abivalmid õppurid ja õppejõud, kes pühendavad oma vaba aja õpetamisele ja õppimisele. Erinevad huvitavad projektid, kus sai kaasa löödud ja aidatud ideed ellu viia. Eriti vinge kogemuse sain Robotex robotivõistlustelt ning jään meenutama robootikaklubi ja selle toredaid liikmeid.

Tänan kõiki, kes on IT Kolledži teinud just selliseks nagu ta on,

Silver

Vasakult esimene Silver Kuusik