ITK aastaraamat

Üliõpilaselu

Erasmus vahetustudeng Anna Redikson

Aveiros kogetu ja õpitu kohta Erasmus programmi ajal
Erasmus programm andis mulle suurepärase võimaluse veeta viis unustamatud kuud. See oli aeg, mis rikastas minu elu nii õppimise poolelt kui ka maailma teadmise poolelt läbi suhtlemise inimestega teistest kultuuridest, sest koos oli palju tudengeid maailma igast otsast.

Aveiro ülikoolis on väga abivalmid õppejõud ja sõbralikud tudengid. Seal ei olnud probleeme kuna kõik aitasid kõike. Raske oli ainult see, et loengud olid portugali keeles. Kuid õppejõud andsid materjalid inglise keeles ja konsultatsioone inglise keeles ja eksamite sooritamine ei tekitanud probleeme. Portugalis õppimise ajal läbisin edukalt järgmised ained: lineaarne algebra, numbrilised meetodid, infosüsteemide analüüs ja projekteerimine. Lineaarne algebra oli antud võrreldes meie kooliga palju sügavam, mis kestis terve semestri eraldi ainena ja loengud olid kolm korda nädalas.

Portugalisveedetud aeg on elamusi täis ja unustamatu, sest kõik välistudengid nautisid seda aega täiel rinnal ja ESN (Erasmuse tudengi organisatsioon) aitas kaasa.  Korraldati koosviibimisi, huvitav reis ümber Portugali ja nad olid alati toeks ka murede lahendamisel.
Portugalis on väga huvitav reisida, sest nii linnad kui ka loodus on väga ilusad. Aveirost oli väga mugav reisida kahte suurde linna: Lissaboni ja Portosse, samuti oli väga huvitav külastada Coimbra ülikooli, mis on üks  Euroopa vanimatest. Ja muidugi ookean, ookean ja veel kord ookean, mis on Aveiro linnale väga lähedal (10km), kuhu sai ilusti jalgrattaga sõita. Aga muidu igale poole oli üsna odav sõita rongiga.

Portugalist oli väga odav ja mugav alustada reisi ka teistesse riikidesse või Portugali saartele. Nii sai väga odavalt külastada väga ilusat Madeira saart, käia eksootilises Marokos, lennata naaberriiki pealinna Madriidi.

Need viis kuud lendasid kahjuks väga kiiresti, sest see aeg oli väga sündmuste ja elamuste rikkas. Nii, et soovitan väga kõikidele tudengitele kasutada võimalust minna välismaale õppima kasvõi üheks semestriks ja arvan, et just Portugali minna on väga hea valik.