ITK aastaraamat

Õppetöö

Õpikeskkond

Tasemel tehniline baas
Õppurite käsutuses on kokku 145 interneti püsiühendusega arvutit.

Arvutiklassid on sisustatud:

  • HP Compaq Intel Core 2 Duo E8300 2,83 GHz / 4 GB RAM / 250 GB HDD
  • HP Compaq Intel Core 2 Duo E6300 1,86 GHz / 4 GB RAM / 160 GB HDD
  • HP Compaq Intel Core i5 650 3,2 GHz / 4 GB RAM / 500 GB HDD
  • Apple iMac 21,5″ Intel Core i3 3,06 GHz / 8 GB RAM / 500 GB HDD lauaarvutitega

 
Raamatukogus on:

  • HP Compaq’i Pentium D 820 Dual Core 2,8 GHz / 2 GB RAM / 80 GB HDD arvutid.

Kõik arvutid on nn dual boot, operatsioonisüsteemidega Windows 7 (või Windows XP) ja Linux. Apple arvutitel lisandub neile ka Mac OS X Snow Leopard operatsioonisüsteem. Arvutid on varustatud ID-kaardi lugejate ja DVD kirjutajatega. Kõikides arvutiklassides ja raamatukogus on printimisvõimalus, lisaks on raamatukogus vabaks kasutamiseks ka skanner.

Tasuta ning piiramatu internetikasutus
Interneti püsiühendust kiirusega 1 Gbit/s pakub IT Kolledžile tasuta EENet.

IT Kolledži majas saab kasutada ka WiFi traadita andmesidevõrku kiirusel kuni 54 Mbit/s.

Arvutiklassides puuduvad ootejärjekorrad
IT Kolledžis on Eesti kõrgkoolidest parim õppuri ja arvuti suhtarv – ühte arvutit jagab 3,8 õppurit. Kokkuleppel on arvutiklassid vabaks kasutamiseks avatud ka laupäeviti.

Laborid
Praktiliste harjutustundide läbiviimiseks on IT Kolledžis suurepärane laborite baas, mille arendamist toetavad juhtivad Eesti ja välismaised sidefirmad.

Tuntud on Cisco võrgutehnoloogia labor, milles viiakse õppetööd läbi Cisco Networking Academy programmide alusel. 2008. aastal avatud Kommunikatsiooni ja infotehnoloogia arenduskeskus on komplekteeritud Elioni ja Ericssoni poolt ja võimaldab kaasaegse interneti- ja digi-TV toodete tundmaõppimist ning uute rakenduste arendamist.

2010.a. lisandus mobiilside tarkvaraarenduse labor, kus õpetatakse tarkvara loomist iPhone, iPod Touch, iPad ja Windows Phone 7 jaoks. Samuti lisandusid Hewlett-Packard arvutivõrkude seadmed nii traadiga- kui ka traadita arvutivõrkude alaseks väljaõppeks.
2011.a. kevadel täienes mobiilseadmete tarkvaraarenduse labor, kus on nüüdsest võimalik õppida praktilist tarkvaraarendust Android, iOS (iPad, iPhone, iPod Touch), Maemo/MeeGo ja Windows Phone 7 operatsioonisüsteemidele.

Robootika labor
IT Kolledži Robootikaklubil on uues õppehoones oma labor. Robootika huvilised tudengid saavad laboris valmistada roboteid algusest lõpuni. Tegeleda mehhaanika, elektroonika ja programmeerimisega. Tudengid saavad tulla kas vahetundidel või õhtul robootikaklubi ruumi ja tegeleda huvitava, ning praktilise tegevusega.