TTÜ IT Kolledž kuulub TTÜ infotehnoloogia teaduskonna koosseisu.

Eesti Infotehnoloogia Kolledž uuendas oma laboritebaasi

28. veebr. 2013  Teated tudengitele Uudised

Viimase pooleteise aasta jooksul on Eesti Infotehnoloogia Kolledž uuendanud olulisel määral õppelaborite varustust kasutades Euroopa Regionaalarengu Fondi finantseeringuga projekti “Praktilise töö osakaalu suurendamiseks ja õppetöö kvaliteedi tõstmiseks vajalike IKT õppelaborite infrastruktuuri kaasajastamine” jaoks eraldatud vahendeid.

Mis siis täpsemalt uuenenud on? Uuendatud on võrgutehnoloogia laborite (Cisco labor ning info- ja kommunikatsioonitehnoloogia labor) seadmeid, soetatud uued serverid ja võrguseadmed kaugtöölaborite juurutamiseks IT Kolledžis ning hangitud uued seadmed riistvaralähedase programmeerimise laboris põnevate praktiliste tööde sooritamiseks.

Võrgutehnoloogia laboritesse on lisandunud:

• 8 marsruuterit (2911) Cisco Võrguakadeemia CCNP programmi õppe läbiviimiseks;
• 4 kommutaatorit (Catalyst 3560V2) Cisco Võrguakadeemia CCNP programmi õppe läbiviimiseks;
• 5 tulemüüriseadet (ASA 5505) Cisco Võrguakadeemia CCNA Security programmi õppe läbiviimiseks;
• 2,4 GHz ja 5 GHz sagedusala spektrianalüsaatorid, traadita võrgu analüsaatorid (MetaGeek Wi-Spy DBx, MetaGeek Wi-Spy 2.4, CACE AirPcap Nx-3);
• 9 WiFi pääsupunkti (Netgear N600);
• 21 traadita võrgu kaarti (erinevad mudelid).

Riistvaralähedase programmeerimise labori tegevuste toetamiseks on lisandunud:

• Sardsüsteemide loomise platvormid – ARM arhitektuuril (Raspberry Pi), Arduino Mega arhitektuuril ja Intel arhitektuuril;
• Erinevad andurid (jõu-, kiirendus-, kaugus-, valguse-, värvi-, vibro-, temperatuuri ja niiskuse andurid);
• Servod (standard ja katkematu pöörlemisega);
• Mootorikontrollerid;
• Komplektsed sardsüsteemid tahvelarvuti kujul (GoClever R83.2).

Kaugtöölaborite juurutamiseks on soetatud 4 uut HP serverit ja võrguseadmed nende serverite ühendamiseks IT Kolledži arvutivõrkku.

Kõikide eelnevate seadmete juurde on lisaks soetatud veel hulk vajalikke kaableid ja lisatarvikuid, mida käesolevalt eraldi üles ei loetle.

Eelpool loetletud investeeringud said Eesti Infotehnoloogia Kolledži jaoks võimalikuks tänu projektile “Praktilise töö osakaalu suurendamiseks ja õppetöö kvaliteedi tõstmiseks vajalike IKT õppelaborite infrastruktuuri kaasajastamine” (projekti viitenumber struktuuritoetuste riiklikus registris 3.2.0401.11-0032). Projekti elluviimine toimus ajavahemikus 1. juuni 2011 kuni 29. veebruar 2013 ja projekti kogueelarve oli 136 652,00 eurot (ilma käibemaksuta). Projekti finantseeriti meetme „Rakenduskõrgharidusõppe ja õpetajakoolituse õppeinfrastruktuuri kaasajastamine“ alameetme „Rakenduskõrgharidusõppe õppeinfrastruktuur“ kaude, mida omakorda finantseeriti Euroopa Regionaalarengu Fondist.

Eesti Infotehnoloogia Kolledž on Eesti Infotehnoloogia Sihtasutuse poolt 2000. aastal loodud mittetulunduslik rakenduslik erakõrgkool, kus on võimalik omandada rakenduslik kõrgharidus õppekavadel IT süsteemide administreerimine, IT süsteemide arendus ja Infosüsteemide analüüs. Kokku õpib IT Kolledži päevases, õhtuses ja kaugõppes üle 860 õppuri, nendest ligi pooled riigieelarvelistel õppekohtadel. Kümne aasta jooksul on IT Kolledžist suundunud Eesti IT tööjõuturule 585 IT spetsialisti.

Lisainfo:

Marko Puusaar
Projekti “Praktilise töö osakaalu suurendamiseks ja õppetöö kvaliteedi tõstmiseks vajalike IKT õppelaborite infrastruktuuri kaasajastamine” projektijuht
E-post: marko.puusaar@eitsa.ee
Skype: mpuusaar
Tel +372 6285 828
Mob +372 55 520 783
www.itcollege.ee