TTÜ IT Kolledž kuulub TTÜ infotehnoloogia teaduskonna koosseisu.

Skype`i magistristipendium välisõpinguteks

Hariduse Infotehnoloogia SA (HITSA) kuulutab välja konkursi magistriõppe huvilistele, kes soovivad oma õpinguid täiendada välisülikoolides üle maailma. Stipendiumi rahastab Skype Eesti.

Skype välisõpingute magistristipendium on mõeldud ühe andeka noore õpingute toetamiseks väljaspool Eestit loodus- ja täppisteaduste valdkonnas või interdistsiplinaarselt eeldusel, et üks kõrgharidusastmetest läbitakse reaalteaduste valdkonnas.
Stipendiumi konkursil hinnatakse eelkõige stipendiumikandidaadi kavandatava magistritöö teemat või huvivaldkonda, senist erialast tegevust ja tulevikuplaane.

Skype’i välisõpingute stipendiumile pandi alus 2004. aasta suvel toimunud seminaril Black Box Open Mind, kus esinesid Skype’i juht Niklas Zennström ja üks investoreid Steve Jürvetson ja koguti osalejatelt esimene panus tulevasesse stipendiumifondi.
Stipendiumile saavad kandideerida kõik Eesti Vabariigi kodanikud või alalise elamisloaga isikud, kellel on täidetud magistriõppesse astumise eeldused.

Varasemalt on õpinguteks toetust saanud 8 noort, nende hulgas Ago-Erik Riet, kes õppis 2006. aastal matemaatikat Cambridge’i ülikoolis, Aire Oleskit 2009. aastal navigatsiooni- ja positsioneerimisõpinguteks Sydneys ja 2008. Aastal toetati Kaupo Voormansiku õpinguid Rahvusvahelises Kosmoseülikoolis Prantsusmaal, ning teisi tublisid ja silmapaistvaid õppureid.

IT Kolledži vilistlastest on Skype magistristipendiumi pälvinud 2013. aastal Lauri Võsandi, kes lõpetas kiitusega (cum laude) IT süsteemide arenduse õppekava IX lennu vilistlasena (2011.a).

Skype magistristipendiumi saajad läbi aastate.

Konkursil osalemise tähtaeg on 17. juuni 2014.

Lisainfot vaata HITSA.ee kodulehelt.

 

Lisainfo:

Marily Hendrikson
Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutus
Akadeemia tee 21/1, 12618 Tallinn
Tel: 6285 811
E-post: Marily.Hendrikson@hitsa.ee

Info edastas:
Marje Meenov, turundusjuht
Eesti Infotehnoloogia Kolledž
Raja 4C, 12616 Tallinn
Tel 6285 817
E-post: Marje.Meenov@itcollege.ee