TTÜ IT Kolledž kuulub TTÜ infotehnoloogia teaduskonna koosseisu.

IT Kolledž ja SMIT sõlmisid koostöökokkuleppe

SMIT_ITCOLLEGE_1Täna allkirjastasid Eesti Infotehnoloogia Kolledž ja Siseministeeriumi infotehnoloogia ja arenduskeskus (SMIT) koostöökokkuleppe, mille peamine eesmärk on kaasata SMITi spetsialiste IT Kolledži õppetöösse.

SMIT panustab oma töötajate teadmiste kaudu kolledži õppekavade arendamisse, pakub loengutesse erinevaid eriala praktikuid ning aitab korraldada avalikke loenguid. Ühtlasi võimaldab SMIT läbida tudengitel ettevõttes praktikat ja teeb koostööd täiendusõppe valdkonnas.
Koostöökokkuleppe allkirjastasid SMITi juht Merle Küngas ja IT Kolledži rektor Tiit Roosmaa.

SMIT_ITCOLLEGE_2SMIT_ITCOLLEGE_3

„Praktikute kaasamist õppetöösse hindavad IT Kolledži tudengid väga kõrgelt,“ ütles IT Kolledži rektor Tiit Roosmaa. „Positiivne on tõdeda, et IT Kolledži koostööpartnerite ring SMITi näol laienes. Tegemist on Eesti riigi jaoks väga olulise asutusega, seda enam et siseturvalisus on prioriteetne valdkond,“ lisas Roosmaa.

SMITi juht Merle Küngas sõnas, et SMITis hallatakse ja arendatakse riigi jaoks olulisi infosüsteeme, mille arengusse panustamine võiks huvi pakkuda ka järgmise põlvkonna noortele. „Soovime tudengite seas nähtavamaks muutuda, sest tarkade ja turvaliste infosüsteemide arendamiseks vajame nutikaid töötajaid,“ lisas Küngas.

SMITis töötab hetkel 20 IT Kolledži vilistlast ja sel aastal on SMITis praktikal kaks IT Kolledži tudengit.

SMIT_ITCOLLEGE_4Siseministeeriumi infotehnoloogia- ja arenduskeskus (SMIT) pakub Siseministeeriumi haldusalas sidelahendusi ja infosüsteemide haldust ning arendust politseinikele, päästjatele, piirivalvuritele, Häirekeskuse päästekorraldajatele ja Sisekaitseakadeemia õppejõududele. Koostöös partneritega aitab SMIT tagada IT ja sideteenuseid, millest sõltub inimeste turvatunne.

Eesti Infotehnoloogia Kolledž on 2000. aastal loodud mittetulunduslik rakenduskõrgkool, mida haldab Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutus (HITSA). IT Kolledžis saab omandada rakendusliku kõrghariduse õppekavadel IT süsteemide administreerimine, IT süsteemide arendus, Infosüsteemide analüüs ja ingliskeelsel õppekaval Cyber Security Engineering (Küberturbe tehnoloogiad). Kokku õpib IT Kolledži päevases, õhtuses ja kaugõppes ligi 800 õppurit. IT Kolledžist on suundunud IT tööjõuturule 879 IT spetsialisti.

SISSEASTUMISDOKUMENTIDE VASTUVÕTT IT Kolledži ingliskeelsele õppekavale Cyber Security Engineering (Küberturbe tehnoloogiad) juba käib ning kestab kuni 7. juulini 2016.
Lisainfo: www.itcollege.ee/en/admission/
Dokumentide vastuvõtt IT Kolledži päeva- ja õhtuõppe õppekavadele toimub 29. juuni – 7. juuli 2016 ja kaugõppe õppekavadele 1. – 7. september 2016.
Lisainfo: www.itcollege.ee/sisseastujale/

Lisainfo:

Merle Varendi, kvaliteedijuht
Eesti Infotehnoloogia Kolledž
Tel 6285 812
Merle.Varendi@itcollege.ee
www.itcollege.ee

Evelin Trink, kommunikatsioonijuht
Siseministeeriumi infotehnoloogia ja arenduskeskuse (SMIT)
Tel 5558 4027
Evelin.Trink@smit.ee
www.smit.ee

Info edastas:

Marje Meenov, turundusjuht
Eesti Infotehnoloogia Kolledž
Raja 4C, 12616 Tallinn
Tel +372 6285 817
E-post: marje.meenov@itcollege.ee
www.itcollege.ee
www.facebook.com/itcollege.ee
www.facebook.com/estonianitcollege
twitter.com/itcollege_ee
www.youtube.com/estonianitcollege

Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutus
www.hitsa.ee