TTÜ IT Kolledž kuulub TTÜ infotehnoloogia teaduskonna koosseisu.

Skriptimiskeeled

Õppejõud: Margus Ernits
Toimumisaeg: 24,26.november ja 5.detsember, kell 09.00-17.00
Ruum: 320 (arvutiklass)
Kategooria: Administreerimine
Maht: 24 akadeemilist tundi
Hind: Koolitus on tasuta. Koolitust toetab Euroopa Liit Euroopa Sotsiaalfondist.

Kursuse kirjeldus

Õppeaine eesmärgiks on tutvustada õppijatele skriptimiskeelte vajalikkust korduvate haldustegevuste automatiseerimisel ning arendada serverite ja tööjaamade haldamiseks vajalike oskuseid.Õppeaines käsitletakse skriptimiskeeli kui ühte töövahendit, mille abil on võimalik süsteemide haldamiseks vajalikke tegevusi efektiivselt ning otstarbekalt sooritada ja automatiseerida. Pikemalt tutvustatakse bash kooriku programmeerimisvõimalusi, skriptimiskeelt pyhton. Õppija omandab  läbimise käigus enamlevinud srkiptimisvahendite esmase kasutusoskuse ja ülevaate tänapäeval kasutatavatest skriptimisvahenditest.

Koolituse skriptimiskeeled koosneb kahest moodulist, Bash ja Python.

Sihtrühm: ESF projekti õppemoodulis „Praktiline küberkaitse IT-süsteemide administraatorile“ saavad omandada teadmisi avaliku sektori IT-spetsialistid.

Grupi suurus 10 inimest. Osalema oodatakse avaliku sektori IT-spetsialiste (mitte rohkem kui kaks inimest samast asutuses) ja vabade kohtade olemasolul ka huvilisi äriühingutest.

Järgneva testi läbimine on kohustuslik. Kui test on keeruline, siis palun kontakteeruda ettevalmistavatel koolitustel osalemiseks. Test asub SIIN.

 

 

Registreerumine koolitusele on suletud.