TTÜ IT Kolledž kuulub TTÜ infotehnoloogia teaduskonna koosseisu.

2014 kevadsemester Taanis

2014 kevadesemester Taanis, Kopenhaagenis!

Käisin õppimas 2014. aasta kevadesemestril Kopenhaageni Tehnikaakadeemias, lühidalt kutsuti seda KEA-ks. Lühend tuleneb Taani keelsest nimetusest Københavns Erhvervsakademi. Otsus sinna kooli minna tuli kahel põhjusel, esmalt ebaõnnestunud läbirääkimised kooliga Londonis, teisalt tugev usk põhjamaade IT tasemesse.

Elu Taanis ei erine väga eluga Eestis. Kliima sarnaneb meie omaga, talv pole küll nii külm kui Eestis, kuid külma võib kätte saada tuulest mida jagub seal küllaga. Inimesed on põhjamaised, hoiavad küll distantsi aga aitavad hea meelega ja on sõbralikud. Kohalikud räägivad väga hästi inglise keelt – korrad kui sattusin kokku mitte inglise keelt kõneleva isikuga võib vabalt lugeda kokku ühe käe sõrmedel. Hinnatasemelt trumpab Taanis Eestist küll, kuid see ei kehti kõikide asjade kohta.

Vahetusprogramm algas huvitava kogemusega, mida ilmselt korrata ei sooviks. Nimelt, kuna väidetavalt ei olnud meie korterid veel vabanenud, pidime ööbima kaks esimest nädalat hostelis. Seal pandi meid kuuekesti ühte tuppa, mis oli väga ebamugav kogemus. Samas just selline olukord lihtsustas sõbrunemise protsessi. Hiljem saime teada, et tegelikkuses olid pooled korterid tühjad, ning enamus meist ei oleks pidanud hostelis olemagi. Hostel aga paiknes Kopenhaageni kesklinnas, ning eluoluga tutvumiseks oli see suurepärane variant. Elukoht, mis organiseeriti ülikooli poolt, oli väga korralik. Elasime kolmekesti korteris, igaüks oma eraldi toas. Ühiskasutuses oli elutuba/köök ja duširuum. Korteris olid olemas kõik mugavused, alates nõudepesumasinast lõpetades pesukuivatiga.

Kool on ise suhteliselt uus, ning koosneb mitmetest hoonetest üle linna. Minu seal viibimise hetkel ehitati kahte hoonet suuremaks ja remonditi hoonet kus toimus minu õppetöö. Vaatamata sellele, et majad laiali paiknevad, toimus minu õpe ainult ühes hoones. Samuti administratiivne maja, kus oli vaja mõned korrad viibida, oli sellest ainult 5 minutilise jalutuskäigu kaugusel.

Mina õppisin KEA-s “Computer Science”-i kolmandal semestril. Praktiline osa õppetööst toimus isiklikes sülearvutites. Teoreetiline osa oli tavalistes loengutes, nagu Eestis. Õppimine toimus väga tihti rühmades, mis on väga iseloomulik viis Taanis õppetöö korraldamisel. Semestri jooksul pidi valmis tegema mitu väiksemat projekti, ilma milleta ei olnud võimalik aine eksamile minna. Eksamid olid minu jaoks väga erinevad võrreldes nendega mida ma olen senimaani teinud. Ühe aine tarbeks tuli läbi töötada umbes 12 teemat, iga kohta oli tarvis teha ettekanne ja eksamil pidi ühe neist ette kandma oma õppejõule ning välisvaatlejale. Teise aine eksam oli huvitavam, eksami alguses tõmbasid loosiga endale teema ning anti 20 minutit, et ette valmistada ettekanne ning sarnaselt see ette kanda.

 

Seal viibitud aeg möödus isegi liiga kiiresti. Tutvusin lahedate inimestega üle kogu maailma, alates Argentiinast lõpetades Lõuna-Koreaga. Soovitan kõigil minna avastama maailma ning Erasmus on selleks väga hea võimalus. Kindlasti tuleb teha ennem korralik eeltöö selle kohta kuhu minna ja mida seal õppida ning seejärel reisima!

Raido Kivinurm
IT süsteemide arenduse tudeng
2013/2014 kevadsemestril välisõpingutel Kopenhaageni Tehnikaakadeemia Multimeedia osakonnas Taanis