TTÜ IT Kolledž kuulub TTÜ infotehnoloogia teaduskonna koosseisu.

2014 sügissemester Portugalis

Minu välisõpingute kogemus

Mina käisin Portugalis õppimas 2014 a. sügissemestril. See oli minu elus esimene kord, kui ma üksinda reisinud olen. Ja seda isegi ratastoolis, ilma abiliseta. Tegelikult polnud ma üldse eriti välismaal käinud, nii et toimus väga oluline muutus. Läksin sinna selleks, et panna ennast proovile, ületada hirmud ja avardada oma maailmapilti.

Aveiro ülikoolis õppisin ma arvutivõrke ja portugali keelt. Kõik IT ainete loengud ja praktikumid toimusid inglise keeles, kuigi ma olin nendes tundides ainuke erasmuslane. Õppejõud olid väga abivalmid ning nendega sai vabalt ka peale tunde suhelda. Kuigi arvutivõrke sai õpitud juba IT Kolledži CISCO tundides päris palju, sain ma sealt siiski ainulaadseid teadmisi ja kogemusi, mida Eestis poleks saanud. Semestri jooksul oli vaja teha mitu suurt projekti, mis andsid väga hea ülevaate sellest, kuidas käib ettevõttes IT infrastruktuuri disainimine ning kuidas peab toimima ettevõtete -ja linnadevaheline internetiliiklus.

Aveiro linnas tegelesin oma värskete hobidega nagu fotograafia ja filmimine. Tegin omale YouTube-i konto ja hakkasin sinna igasuguseid klippe oma tegemistest lisama. See kõik andis mulle palju värsket energiat ning sain ka teisi inimesi selle kaudu inspireerida. Lisaks sain õppida portugali keelt, suhelda inimestega erinevatest riikidest ning tohutult avardada oma silmaringi ja mugavustsooni. Jõulud veetsin ma Portugalis ühe vahva perekonna juures, kellega käisin ka erinevaid linnu külastamas. Ja uskumatu kui see ka poleks, proovisin isegi esimest korda surfamist, millega sain väga hästi hakkama.

 
   

Ma olen ülimalt tänulik selle võimaluse ja kõikide läbielatud kogemuste eest. Mul pole isegi sõnu, et neid emotsioone kirjeldada. Praegu tundub, et see toimus justkui unenäos, sest elu Eestis on edasi läinud, aga kui pikemalt mõtlema hakata, oli see lihtsalt erakordne.. See kogemus muutis mind väga palju ja tunnen ennast enesekindlamalt kui kunagi varem! Kindlasti soovitan ma kõigil seda ainulaadset võimalust kasutada, seda ei saa mitte mingil juhul kahetseda. Kui mina sain sellega hakkama, suudavad seda kõik!

Madis Mark
IT Kolledži IT süsteemide administreerimise tudeng
2014/2015 õppeaasta sügissemestril õpingutel Aveiro kõrgkoolis Portugalis