TTÜ IT Kolledž kuulub TTÜ infotehnoloogia teaduskonna koosseisu.

2014 sügissemester Soomes

Minu Erasmuse kogemus

Sügissemestri 2014 veetsin Erasmuse programmi raames Vaasa Rakenduskõrgkoolis. Tahtsin ära proovida, mis tunne on minna teise riiki, teise kooli ja seal üksinda hakkama saada. Ma ei läinud küll Eestist tuhandete kilomeetrite kaugusele, kuid Vaasa oli siiski piisavalt kaugel, et terve semestri Eestist eemal olla.

Kõige rohkem vast kartsin, kas suudan oma õpingutega toime tulla. Tegelikult polnud asi üldse hull. Selles koolis oli eraldi ingliskeelne õppekava, tänu millele oli ingliskeelsete ainete valik päris suur. Kuna kool oli väga rahvusvaheline, siis ka õppejõud ja mu klassikaaslased olid teistest rahvustest. See andis võimaluse lisaks vahetusüliõpilaste (kellest enamus siiski Euroopast pärit olid) tundma õppida ka Aasiast ja Aafrikast pärit inimesi.

Erasmuslastele korraldati ka väga palju erinevaid toredaid üritusi. Soomlased on iseenesest suured peoloomad ja seega korraldati väga palju pidusid. Enne Soome minekut ma ei teadnud, et soome tudengitel on olemas ka nö peopüksid, mida nad kõikide pidude ajal kannavad. Minu meelest on see peopükste traditsioon Soomes väga lahe.

Lisaks pidudele sai käia ka erinevatel ekskursioonidel. Minu lemmikuks jäi ekskursioon Lapimaale.

Vahetusüliõpilase kogemus oli väga lahe ning andis mulle kindlasti juurde rohkem julgust, iseseisvust. Kõige toredam oli tutvuda erinevate rahvustega. Soovitan kindlasti kõigil, kel võimalust, kogeda vahetusüliõpilase elu.

Liisa Suurkaev
IT Kolledži arenduse tudeng
2014/2015 õppeaasta sügissemestri vahetusüliõpilane Vaasa rakenduskõrgkoolis Soomes