TTÜ IT Kolledž kuulub TTÜ infotehnoloogia teaduskonna koosseisu.

2015 kevadsemester Kreekas praktikal

Praktika Kreekas!

2014 aasta septembris lendasin ma Kreeta saarele, et kogeda Erasmus+ programmi kaudu pakutavat. Esimese semestri kohta kirjutasin oma loo ja kogemused. Küll aga jäin ma sinna ka teiseks semestriks, ehk elasin kokku Kreeta saarel 10 kuud.

 

Teise semestri jooksul sooritasin ma kohustuslikud Ettevõttepraktika I ja II ained. Töötasin ülikooli laboris, kus kolleegideks olid mulle magistri tudengid või juba diplomi omanikud. See oli suurepärane võimalus töötada võõras kultuuris ja õppida tundma nende tavasid veel paremini. Näiteks kui eestlased toovad oma sünnipäeval väiksena sõpradele komme või midagi magusat, siis kreeklased toovad alati oma nimepäeval midagi magusat ka tööle. See tekitab naljaka olukorra, sest kui ülikooli infotehnoloogia alases laboris on enamus mehed ning kreekas kõige populaarsemad meeste nimed on Giorgos või Giannis, siis kui on üks nendest nimepäevadest, saab vähemalt kolmelt või neljalt inimeselt midagi magusat hamba alla.

Minu kogemuse järgi on kreeklastega koos töötamine mõnus, sest nende suhtumine on vaba ning tööjuures sai ka palju nalja. Kui jäädi tööle hiljaks mõne aja, siis sellest ei tekkinud suurt probleemi ning igapäevaselt olid kõik väga abivalmid. Minu juhendaja osutus samuti väga heaks ja nõudlikuks. Ta andis mulle ülesandeid, mida ma ei osanud oodat. Näiteks pidin oma kolleegiga tegema intervjuu, et teada saada, mida mu „klient“ oma rakendusse soovib. Sellised väikesed asjad tegid töö veelgi kogemusterikkamaks.
Praktikal olles ei olnud mul küll niivõrd palju vaba aega, kuid suve saabudes sai nädalavahetustel väga palju imeilusaid kohti külastatud. Kreeta saar on tõesti super ilus.

Välisriigis praktikal olles õppisin teisi erialaseid tavasid ning samuti ka kasutasin tehnoloogiaid, millega varem polnud veel kokku puutunud.

 

Soovitan kindlasti ka oma praktikat läbida välisriigis. See avardab pilti nii erialaselt kui ka üldiselt. Eriti tuleb kasuks, kui on soov edaspidi tegutseda rahvusvahelises ettevõttes erinevate rahvustega koos töötades, sest meil kõigil on lisaks erinevatele iseloomuomadustele ka kultuuriline tagataust.

Anna Carina Vainola
IT Kolledži IT süsteemide arenduse tudeng
2014/2015 õppeaasta kevadsemestril praktikal Kreeta kõrgkoolis Kreekas