TTÜ IT Kolledž kuulub TTÜ infotehnoloogia teaduskonna koosseisu.

2015 kevadsemester Kreekas

Õpingud Kreekas!

Minu neljakuuline seiklus Kreeta saarel algas Erasmus+ programmi kaudu, mis võimaldas mul avardada oma silmaringi nii akadeemiliselt kui ka uute elukogemustega võõras keskkonnas. Viimase aasta tudengina tundsin, et see võimalus on kiirelt käeulatusest kadumas, kui ma enda mugavustsoonist välja tulla ei taha. Tahe maailma näha ja uute inimestega tutvuda jäi peale ning vahetult pärast kandideerimist osutusin väljavalituks minemaks Kreekasse.

Ma elasin veedetud aja jooksul saare pealinnas, Heraklionis, mis küll kohalike sõnul ei ole parim, mis saarel pakkuda, aga sellegipoolest olin ma rahul, sest ometigi näha regulaarselt mitmete kilomeetrite kõrguseid mäestikke oli absoluutselt uskumatu!

 

 

Võrrelda Eesti ja Kreeta kultuuri on justkui võrrelda ööd ja päeva. Kui meie kui eesti rahvus hindame ajalist täpsust, informatsiooni liikuvust ja korda, siis seal võetakse kõike äärmiselt rahulikult vähemagi tarmukusega. Kahtlemata oli see minu jaoks drastiliselt erinev tavapärasest ning mitmetel hetkedel tuli silmas pidada, et kella kahene kohtumine loomulikult ei tähenda, et see kell kaks algab. Kreeklased (ja kreetalased) armastavad juttu puhuda, kohvi rüübata ning nautida elu täiel rinnal ilma, et töö pidevalt esmane oleks. Usun, et sealne eluviis on andnud mulle varasemast suurema tahte nautida seda, mis mu ümber on.

Kohalikus ülikoolis võtsin osa ainetest, mis laiendasid mu erialalisi teadmisi väljaspool IT Kolledžis õpetatust. Lisaks kirjutasin ma oldud aja jooksul diplomitöö, mis kahjuks nõudis meeletult palju aega, mida saanuks vastasel juhul kulutada saare avastamiseks, aga ma leian, et ma sattusin hea tasakaalu otsa, mis võimaldas mul olukorda arvestades võtta maksimum uuest kogemusest.

 

 

Kokkuvõtteks rõhuksin, et kogemus oli väikeste viperustega, aga isegi koos nendega on raske väljendada muid emotsioone kui täielik rahulolu ettevõetuga. Kel tahtmist ja võimalust minna semestriks või kauemaks välismaale õppima või töötama, nendel soovitaksin ma igal juhul seda tõsiselt kaaluda, sest nii palju, kui ma ka Eestit ei igatsenud, on mul ääretult hea meel, et mulle see võimalus avanes ning et ma selle kasuks otsustasin.

Üllar Seerme
IT Kolledži IT süsteemide administreerimise tudeng
2014/2015 õppeaasta kevadsemestril õpingutel Kreeta kõrgkoolis Kreekas