TTÜ IT Kolledž kuulub TTÜ infotehnoloogia teaduskonna koosseisu.

2016 kevadsemesteri õpingud Portugalis

Erasmus semester Põhja-Portugalis, Portos!

Meie välisõpingute koduks oli Portugali suuruselt teine linn, Porto. Tegu on väga vana ja ilusa linnaga, mille jõeäärne piirkond on kaitstud UNESCO pärandiga. Suurepärane sihtpunkt neile, kes peavad lugu vahemere köögist, arhitektuurist, kunstist, surfamisest, veinist jpm.

Asjad pakitud, paberiasjad korda aetud ning lennupiletid ostetud, sai reis Portugali poole alata. Paraku algas see pika ootamise ning suure väsimusega, kuna pidime öö otsa Milano lennujaamas olema, kuid Portosse jõudes olime justkui teises maailmas. Ilm oli väga päikseline, samal ajal kui Eestis oli lörts ja jäine tuul. Kuna Eestist oli Portugali keeruline elukohta otsida, siis esimene nädal möödus hotellis. Õnneks aga oli pakkumisi päris palju – elukohta sai sisse kolida juba viiendal Portugalis veedetud päeval.

Meile oli määratud Erasmus buddy Portucalense ülikooli poolt, kes aitas meid algul sisselamisega. Tema abiga muretsesime kohaliku numbri ning seletas meile kohaliku metroosüsteemi kohta, samuti näitas natuke linna.

Õpingutest – teise aasta kevadsemestri õppisime koolis nimega Universidade Portucalense. Esimest korda kooli jõudes oli selline tunne, et kas see siis ongi see meie ülikool. Kool paistis välja vana ning koridorides oli näha vanu CRT monitore, mida Eestis naljalt juba ei näe. Õnneks klassiruumid seest olid üsna modernsed ning kooliainetega võis väga rahule jääda. Läbisime selle jooksul järgnevad ained – Computer Networks, Information Systems ning Internet of Things. Õppejõud olid väga professionaalsed ja abivalmid ning õnneks valitud aineid viidi läbi osaliselt inglise keeles (teistel välistudengitel oli pidevalt probleeme, et kogu õppetöö on portugalikeelne).

.

.

.

.

 

Samuti mängis kooli kõrvalt suurt rolli kogu linn ning maa, kus me olime. Portugali loodus on võrratu. Erinevatel reisidel (elamusterohkeimad Assoorid ning Algarve) ja matkadel sai näha kuumaveekeisreid ning ujuda neis, ananassi ja tee istandusi, vägevaid mägesid, lummavaid vaateid ning kindlasti ka pisiku minna tagasi edasi avastama. Portugal ning portugallased on ikka märgatavalt erinevad kui eestlased. Nad on värskendavalt julgemad, otsekohesemad suhtlejad ja võtavad kiiremini omaks, samuti sai läbi käidud teiste Erasmuse tudengitega. Kohalik ESN organisatsioon oli ka väga aktiivne ja korraldas peaaegu iganädalaselt midagi uut ja põnevat.

 

Kogu see aeg oli üks korralik mugavustsoonist välja astumine. Tuli tihtipeale erinevates keerulistes olukordades kommunikeerida käte ja jalgadega, sest kohalike inimeste inglise keel polnud sageli just kiita. See aeg jääb kogu eluks meelde – iga tudeng võiks vähemalt korra teha Erasmust oma maailmavaate avardamiseks ning… siis saate teada!

Kelli Lukas
IT Kolledži IT süsteemide arenduse tudeng
2015/2016 õppeaasta kevadsemestril välisõpingutel Portugalis