TTÜ IT Kolledž kuulub TTÜ infotehnoloogia teaduskonna koosseisu.

Anna Redikson

Aveiros õpitu ja kogetu!

Erasmus programm andis mulle suurepärase võimaluse veeta viis unustamatut kuud Portugalis. See oli aeg, mis rikastas minu elu nii õppimise kui ka maailma teadmiste poolelt, läbi suhtelmise inimestega teistest kultuuridest, kuna oli palju tudengeid maailma igast otsast.

Portugalis õpirändes

Aveiro ülikoolis on väga abivalmis õppejõud ja sõbralikud tudengid, kõik aitasid kõiki. Pisut raske oli ainult see, et loengud olid portugali keeles. Kuid õppejõud andsid materjalid ja konsultatsioonid inglise keeles ning eksamite sooritamine ei tekitanud probleeme. Portugalis õppimise ajal läbisin edukalt järgmised ained: lineaarne algebra, numbrilised meetodid, infosüsteemide analüüs ja projekteerimine. Lineaarne algebra oli võrreldes meie kooliga palju sügavam, kuna kestis terve semester eraldi ainena ja loengud olid kolm korda nädalas.

Portugalis viibitud aeg oli unustamatu ja täis erinevaid elamusi, kõik välistudengid nautisid seal olemist. ESN (Erasmuse tudengi organisatsioon) korraldas huvitava reisi ümber Potugali, erinevaid üritusi, pidusid ning oli alati toeks murede lahendamisel

Portugalis on väga huvitav reisida, sest nii linnad kui ka loodus on väga ilusad. Aveirost oli väga mugav reisida kahte suurde linna: Lissaboni ja Portosse, samuti väga huvitav oli külastada Coimbra ülikooli, mis on Euroopa üks vanimatest. Ja muidugi ookean, ookean ja veel kord ookean, mis on Aveiro linnale väga lähedal (10km), kuhu sai ilusti jalgrattaga sõita. Samas oli igale poole üsna odav sõita rongiga.

Portugalist oli väga soodne ja mugav alustada reisi ka teistesse riikidesse või Portugali saartele. Nii sain väga soodsalt külastada kaunist Madeira saart, käia eksootilises Marokos, lennata naaberriigi pealinna Madriidi.

Portugal

Minu seal viibitud viis kuud möödus väga kiiresti, see aeg oli sündmuste ja elamuste rikas. Nii, et soovitan väga kõikidele tudengitele, kasutada võimalust ja käia välismaal õppimas, kas või üheks semestriks ja arvan, et just Portugali minna on väga hea valik

Anna Redikson
IT Kolledži Infosüsteemide analüüsi tudeng
2010/2011 sügissemestril vahetusüliõpilasena Aveiro Ülikoolis Portugalis