TTÜ IT Kolledž kuulub TTÜ infotehnoloogia teaduskonna koosseisu.

Deniss Suhhanov

Pool aastat Taani Kuningriigis!

Õppisin 2013. aasta esimesel poolel Taanis Kopenhaageni Tehnikaakadeemias. Valisin selle kooli, kuna Skandinaavia riigid olid mulle jätnud üsna IT sõbraliku mulje. Sealne õppetööle lähenemine oli minu jaoks midagi enneolematut. Kõigil oli kohustuslik omada arvutit ja kõik eksamid üle kogu kooli kujutasid endast presentatsiooni eksamikomisjoni ees. Peaks mainima, et inglise keeles oma loomingu esitlemine sealsetele õppejõududele oli põnev kogemus. Õppetöö on täpselt nii keerukas, nagu ise valid. Väga lihtne on enda võimeid üle hinnata, kuid positiivne on see, et võimalik on teha tööd ka grupis.

 

Taani ise jätab mulle vist eluks ajaks ilusa mälestuse. Kopenhaagen on alati täis inimesi igast maailmanurgast ja kõik on minu sealviibimise jooksul väga sõbralikud olnud. Ka naabrite seas oli huvitavast rahvusest kodanikke, kes jäävad kindlasti kauaks meelde. Taani rahvas pidi olema üks õnnelikumaid ja seda oli tõesti tunda. Huvitav oli Eurovisiooni ajal viibida selle võitva riigi pealinnas ja näha kesklinnas suure teleka läheduses lehvimas väga erinevaid lippe. Kahjuks oli asjal ka üks “aga” ilmataat ei lubanudki seal rannas ära käia. Suvi ei erine seal Eesti suvest kuigi palju ning seetõttu tuleb nautida iga hetke, mil päike paistab.

Esimest korda elus nägin ma ka sellistes kogustes jalgrattaid tänavatel. Ratturitele on seal loodud nii head tingimused, et rattast on saanud taanlaste põhiline liiklusvahend. Nagu ka teised vahetusüliõpilased, ostsin samuti endale kasutatud ratta, mille enne lahkumist maha müüsin. Üldiselt oli Taanis õppimine minu jaoks muu hulgas ka kolossaalne keelepraktika ja selle lühikese poole aasta jooksul leidsin erinevatest Euroopa riikidest ka palju häid tuttavaid. Osadega on isegi plaan peatselt kokku saada.

Deniss Suhhanov
IT Kolledži infosüsteemide analüüsi tudeng
2012/2013 õppeaasta kevadsemestri vahetusüliõpilane Kopenhaagenis