TTÜ IT Kolledž kuulub TTÜ infotehnoloogia teaduskonna koosseisu.

Inger Romanenko

Õppimas Austrias!

Koolimaja

Õppisin 2010/2011 õppeaasta kevadsemestril Austrias, FH Technikum Wienis. Tegemist on Viinis asuva rakenduskõrgkooliga ning õpe toimus saksa keeles (küll aga sai võtta inglise keeles õpetatavaid vabaaineid). Valisin nii erialaseid kui ka lihtsalt silmaringi avardavaid aineid nagu näiteks tarkvara testimine, internetitehnoloogiad, TOEFL keeletesti ettevalmistuskursus jne. Õppekorraldus sarnanes väga IT Kolledži omaga: oli nii loenguid kui praktikume ning ainete sooritamiseks pidi tegema grupitöid, iseseisvaid töid, kontrolltöid ja ka eksameid. Õppejõud olid mõistvad ning pea igas aines võeti arvesse ka semestri jooksul tehtud tööd, nii et hinne ei koosnenud ainult eksami tulemusest. Negatiivne oli minu jaoks see, et enamik aineid andis 1.5 kuni 3 EAP-d ning sellepärast oli keeruline leida aineid, mida saaks hiljem üle kanda, kuid õppejõudude ja õppetasemega jäin igati rahule.

Kindlasti polnud õppimine aga ainukeseks põhjuseks, miks ma Erasmusega Austriasse läksin. Nelja kuu jooksul Austrias õppisin ma tundma selle rahva kultuuri ning külastasin palju ilusaid ja huvitavaid kohti. Kõige meeldejäävamad olid minu jaoks Schönbrunni loss koos kuulsa keisrinna SiSi muuseumiga, lossiaias toimunud Viini rahvusliku orkestri vabaõhukontsert, tohutult suur loomaaed ning jalgpalli matš, mille käigus ühe meeskonna fännid väga ägestusid ning platsile jooksid ja rakette lasid. Samuti reisisin näiteks Salzburgi, mis avaldas mulle väga muljet. Kuigi tegemist on väikse linnakesega oli seal väga palju avastada ning kõige põnevam oli ekskursioon jalgratastel, mille käigus sõitsime läbi erinevaid kohti, kus tehti filmi „Helisev muusika“. Kuna Austria asub Euroopa keskel, käisin kevadvaheajal ka naaberriigis Itaalias ning enne Eestisse tulekut sõitsin Tšehhis asuvasse väikelinna Cesky Krumlovisse, kus parasjagu toimus festival ning terve linnake oli täis keskaegsetes kostüümides inimesi.

Schönbrunn

 

Salzburgis von Trappidega

 

Katkestatud matš

 

Milan Duomo

 

Cesky Krumlov

Tutvusin paljude uute ja toredate inimestega erinevatest riikidest. Erasmusega välismaal olles on tuttavaid leida üsna lihtne, sest Erasmuse tudengitele toimub palju üritusi, väljasõite ja pidusid. Kuna ma oskan saksa keelt, oli mul lihtsam leida tuttavaid ka koolist. Võtsin aineid küll erinevatelt semestritelt, kuid mind võtsid kiiresti omaks 2. semestri õpilased. Kõik olid sõbralikud ning alati sain vajadusel abi küsida.

ESN-i piknik

Sünnipäev

Kokkuvõtvalt olen väga rahul, et otsustasin semestriks Austriasse minna. Sain väga palju keelepraktikat, kogemusi ja elamusi. See aeg avardas mu silmaringi ning muutis mind tolerantsemaks. Samuti polnud ma varem üksi elanud, nii et ka seda sain ma järgi proovida. Minu jaoks oli üks semester küll piisav aeg, kuid väga palju on neid, kes pikendavad oma õpinguid kahe semestrini või lihtsalt külastavad hiljem Viini väga tihti, et näha sõpru ja kogeda kasvõi korraks uuesti „Erasmuse elu“. :)

Inger Romanenko
IT Kolledži IT süsteemide administreerimise tudeng
2010/2011 õppeaasta vahetusüliõpilasena FH Technikum Wien`is, Austrias