TTÜ IT Kolledž kuulub TTÜ infotehnoloogia teaduskonna koosseisu.

Jekaterina Tšikova

Unustamatu semester Aveiro ülikoolis!

Otsus minna Portugali õppima tekkis spontaanselt ning ma ei kahetsenud sellest mitte sekunditki. Läksin kursusekaaslase soovitusel, kes õppis Aveiro Ülikoolis aasta enne mind. Ta kirjeldas oma emotsioone sellest suurepärasest riigist nii värvikalt, et kohe otsustasin ka minna. Mõeldud – tehtud! Kandideerimine ja paberite vormistamine ei võtnud palju aega. IT Kolledži koordinaator aitas kõikides küsimustes, oli abivalmis ja avatud. Ka koha peal läks paberite ajamine kiirelt ja probleemivabalt.

Veetsin Aveiro ülikoolis 2012 kevadsemestri. Aveiro on väike imeilus tudengilinn ookeani ääres. Seda kutsutakse Portugali Veneetsiaks selle hulgaliste kanalite ja laguunide tõttu. Aveiro ülikoolis õpib üle kümne tuhande tudengi ning umbes iga viies linna elanik on tudeng. Tänavat mööda kõndides on võimatu tuttavat nägu mitte kohata. Aveiro ülikooli IT teaduskonda, kus ma õppisin, peetakse Euroopa üheks parimaid ning õpingute tase on väga kõrge. Portugali tudengid ei tööta tavaliselt ülikoolis õppimise ajal, loengud võivad kesta hommikust õhtuni ning tööga on neid keeruline kombineerida, samas jõutakse puhata ka. Kohalik rahvas on väga seltsiv, väljas käiakse tavaliselt suurte seltskondadega, sageli võetakse ette midagi sõpradega koos: õhtusöögi valmistamine, reisimine, rannas või kohvikus käimine. Mulle meeldis portugallaste avatus, sõbralikkus ning oskus alati olla õnnelik ja elu nautida.

Portugali minnes ei teadnud ma sellest riigist peaaegu mitte midagi. Kohapeal avastasin enda jaoks riigi kirju ajaloo ja kultuuri, mille rikastasid Vana-Rooma, aafrika, brasiilia ja hispaania rahvad. Hiinast toodi teeistandused, Brasiiliast maailma parim kohv ja sütitav muusika, Aafrikast kizomba tants ja araabia arhitektuuri elemendid. Rääkimata Vana-Rooma pärandist – üllatavalt hästi säilinud Caesari-aegsest arhitektuurist ja kahe tuhande aastastest rooma saunadest (naturaalsed SPA-d kuuma geisriveega), mis töötavad siiani.

Vabal ajal reisisin, sõitsin kogu Portugali läbi, lendasin paraplaaniga, käisin rannas ja ujusin ookeanis (esimest korda läksin suplema juba veebruarikuus, kui Eestis oli 28 kraadi külma). Õppisin huviga portugali keelt, ülikool korraldas meile tasuta keelekursuse. Portugali keele oskusest oli palju kasu: see võimaldas suhelda keelekandjatega ning tundmatutes kohtades mitte ära eksida.

Semester Portugalis möödus kui üks kuu. Kohtasin palju huvitavad inimesi erinevatest kultuuridest. Oli pisarateni kahju ära minna ja sõbrad maha jätta. Me saime üheks suureks Erasmuse perekonnaks. Lähimate aastate jooksul plaanin külastada oma sõpru Hiinas, Brasiilias, Portugalis ja Euroopas.  Maailm on justkui tõmbunud gloobuse suuruseni kokku.

Portugalis veedetud aeg oli unustamatu ning parim mu elus. Soovitan kõigile seda võimalust ära kasutada ning Erasmus programmiga õppima minna!

 
 
 
 

Jekaterina Tšikova
IT Kolledži infosüsteemide analüüsi tudeng
2011/2012 õppeaasta kevadsemestril vahetusüliõpilane Aveiro ülikoolis Portugalis