TTÜ IT Kolledž kuulub TTÜ infotehnoloogia teaduskonna koosseisu.

Kermo Pajula

Praktika Hispaanias!

Praktika Hispaanias oli üks väärtuslikumaid kogemusi minu elus. Alguses oli veider tunne üksi reisida ja seal elada, kuna kõike uut ja lummavat avastades ei ole tekkivat emotsiooni kellegagi jagada. Olukord aga muutus peagi, kui sobitusid uued ja väga lahedad tutvused nii kolleegide kui korterikaaslaste seas.

Kahtlemata nauditav oli kohalik kliima, kuna minul algas kevad juba jaanuari viimastel päevadel, Eestis aga pühiti lund ka aprillis. Ujuma minna veel ei saanud, kuid Valencia rannad on tituleeritud sinise lipuga ning mõned neist ka maailma edetabelites. Lisaks neile on Valencias ülimodernistlik linnak City of Arts and Sciences ning loomapark Bioparc, mille läbi käimine võttis aega vastavalt päevi ja tunde.

 

Ilmselt kõige hullumeelsem kogemus praktika jooksul olid suured pidustused nimega Fallas, milleks valmistutakse aasta läbi ning viieks ööks ja päevaks on linn praktiliselt suletud ja ropult rahvast täis.

Kahe päevaga pandi püsti igale tänavanurgale meeletult palju putkasid müümaks nii kohalike delikatesse kui magustoite ning ka vägijooki voolas ojadena. Üle mõistuse pidu kulmineerus viimasel õhtul falla’de (multikalaadsed majakõrgused kujud tänavanurkadel, millega võisteldakse kõikvõimalikes kategooriates) põletamisega ning nutmisega, et kõik läbi sai.

 

Kõik selle kolme kuu jooksul kuuldud, nähtud ja kogetud on kahtlemata meeldejääv ning kahetseda ei ole mul mitte kui midagi. Kui kellelgi liigub peas kahtlus, kas osaleda Erasmuse vahetusprogrammis või mitte, siis võtke ennast kokku, andke minna ja avardage oma silmaringi.

Kermo Pajula
IT Kolledži IT süsteemide administreerimise tudeng
2012/2013 õppeaasta kevadsemestril vahetusüliõpilase praktikal Hispaanias