TTÜ IT Kolledž kuulub TTÜ infotehnoloogia teaduskonna koosseisu.

Kullo-Kalev Aru

 

Mina, Kullo-Kalev Aru, õppisin ühe kevadsemestri Aveiro ülikoolis Portugalis 2013. Õpingute osas oli semester sisukas. Kõigepealt läks muidugi aega enne kui ma aru sain, kuidas sealses ülikoolis süsteem toimib, aga kuu ajaga suutsin ma piisavalt sisse elada. Aveiro ülikoolis on üsnagi hea tase, vähemalt IT poole pealt. Õppejõududega on võimalik väga edukalt inglise keeles suhelda. Loengud olid enamasti portugali keeles sõltub muidugi ainest, näiteks ühes magistriõppeaines, milles ma osalesin, olid loengud ja praktikumid spetsiaalselt minu pärast inglise keeles. Praktikumide ajal saab aga kõikide õppeainete puhul õppejõuga personaalselt inglise keeles suhelda, seega õppisin ma just praktikumidega kõige rohkem. Erasmuslaste jaoks toimubki kohapealne asjaajamine ning õppetöö, kontrolltööd ja eksamid inglise keeles nii et keele pärast ei pea muretsema. Samas saab õppida ka portugali keelt koha peal eraldi õppeainena, nii et kui soovi on, on võimalik kohapeal saavutada portugali keele algne tase. Lisaks on olemas ESN-i poolt keele õppe grupid, kus saadakse kokku teatud aja tagant, eesmärgiga õppida mõnda võõrkeelt. ESN on üleeuroopaline tudengiorganisatsioon mis asub kõikides suuremates linnades, kus on rahvusvahelisi ülikoole ning nad tegelevad erasmuse tudengitega. Õppejõud on väga vastutulelikud ning abivalmid ning nendega on võimalik alati ka tundide väliselt suhelda. Palju on vaja õppida muidugi iseseisvalt, aga see käib erasmuse elu juurde, ning materjale õppimiseks on palju.

Aveiros oli vaba aja veetmiseks palju viise. Näiteks kohalik erasmuse organisatsioon ESN on üsnagi aktiivne korraldama igasuguseid üritusi ja reise. Nendega sai käidud reisil nii Hispaanias kui ka Portugali pealinnas Lissabonis. Lisaks on Portugalis omal käel üsnagi lihtne reisida kuna Portugal ei ole suur riik.

 

Kuna Aveiro asub ranniku lähedal siis oli mul võimalus tegeleda laine surfamisega. Lisaks on ülikooliga seoses võimalik tegeleda paljude muude spordialadega. Mina käsin näiteks Capoeira tundides mis on brasiilia võitlustants.

 

Lisaks kõigele muule on erasmuse elu väga kirev, nii et igavust sellel semestril ma ei tundnud kordagi. Aveiro on suures osas tudengilinn, Aveiro ülikool on meie mõistes väga suur ülikool. Seal õpib iga semester väga palju välistudengeid. Mina elasin ühes korteris koos hispaanlase, valgevenelase ja portugaallasega. Erasmuse semester andis minu ellu rahvusvahelise mõõtme. Tutvusin paljude inimestega ning õppisin tundma erinevaid kultuure. Minu arvates ongi erasmuse programmi kõige tähtsam põhimõte avardada osaleja maailmavaadet, ning seda on võimalik saavutada minnes erasmusena õppima ükskõik millisesse ülikooli maailmas. Minu soovitus on minna õppima riiki, millest sa kõige vähem tead, aga mis sind siiski huvitab. Õppida on võimalik igal pool, igas ülikoolis, kui ainult tahtmist on. Kui on vähegi soovi ja tahtmist siis tasub igal juhul minna õppima eramusena välismaale!

Kullo-Kalev Aru
IT Kolledži IT süsteemide administreerimise tudeng
2012/2013 õppeaasta kevadsemestril vahetusüliõpilasena Aveiro ülikoolis Portugalis