TTÜ IT Kolledž kuulub TTÜ infotehnoloogia teaduskonna koosseisu.

Lauri Rüütli

Portucalense ülikool, sügis 2012!

Õppisin Portugalis Porto linnas Portucalense ülikoolis 2012. aasta septembrist kuni  2013. aasta veebruarini ja need 5 kuud olid mu elu parim aeg . Mõte minna vahetusõpilaseks tuli minu vanemalt õelt, kes mõned aastad tagasi samuti Erasmusega vahetusõpilaseks oli ja seda mulle soojalt soovitas. Otsus langes Portugali kasuks lihtsalt selle pärast, et seal õpetati mulle sobivaid aineid, mul endal mingeid suuri koha eelistusi ei olnud. Enne sinna jõudmist mul erilist aimu ei olnud, mis mind seal ees ootama hakkab, kuna reisile eelnev elu oli üsna kiire ja ei jõudnud ennast väga kohaliku eluolu ega kultuuriga kurssi viia, aga seda suurem oli uudishimu.

Porto on Erasmuse veetmiseks ülimalt hea linn. Ta on küll üsna suur, aga enamus vaatamisväärsused ja meelelahutusasutused on kõik kesklinnas koos ja väga lihtne on kõigi inimestega kokku saada ning uusi tuttavaid leida. Samuti on seal ookean, mille ääres on mitmeid ilusaid randasid ja imeline jõeäärne ala, seega igav seal linnas juba ei hakka. Portugalis enamus inimesi muidugi Eestist ega Inglise keelest väga midagi kuulnud ei ole, seega kohaliku keele oskamine tuleb natuke kasuks, aga omast kogemusest võin öelda, et saab ka ilma hakkama kuna portugali inimesed on väga sõbralikud ja aitavad alati kui hätta jäad.

Kui mõne sõnaga ülikoolist rääkida, siis erilist vahet Eestiga ei näinud. Loengud ja praktikumid ja kõik muu, mis õppimisega kaasneb on üldiselt üsna sarnane, kuigi tehnika areng on veidike iganenud. Põhiline erinevus on see, et kellast ja tähtaegadest väga ei hoolita, kui jõuad siis jõuad, alati saab ka homme. Aga inimesed on ülikoolis samuti väga sõbralikud ja aitavad alati kui mingeid probleeme või muresid esineb.

Mina soovitan kõigil kel vähegi huvi kindlasti Erasmusesse õppima minna. Sest üsna suure tõenäosusega ei avane enam kunagi võimalust peaaegu ilma rahata lihtsalt pool aastat või terve aasta võõras riigis uute inimestega kohtuda, leida uusi sõpru ja tuttavaid ning avastada uusi kultuure. Samuti on see suur võimalus reisida ja maailma näha. Mina isiklikult käisin peaaegu kogu Portugali läbi ja samuti jõudsin ka Hispaaniasse ning jõulud veetsin sõbra juures Itaalias. Selle viie kuu jooksul kohtusin inimestega üle terve maailma ja silmaring laienes üsna mitme kraadi võrra. See on üks parimaid mälestusi kogu eluks!

 
 

Lauri Rüütli
IT süsteemide administreerimine
2012/2013 õppeaasta sügissemestril vahetusüliõpilane Portucalense ülikoolis Portugalis