TTÜ IT Kolledž kuulub TTÜ infotehnoloogia teaduskonna koosseisu.

Margus Ernits

Vaasa rakenduskõrgkool

Vaasa rakenduskõrgkool asub Lääne-Soome rannikulinnas Vaasas, 417 km kaugusel Helsingist. Lisaks soomlastele ja rootslastele õpib seal igal aastal mitusada välis- ja vahetustudengit. Vaba aja veetmise võimaluste eest hoolitseb kohalik üliõpilasorganisatsioon VAMOK . Infot linna, keeleõppe võimaluste jms kohta jagab ka Vaasa Kõrgkoolide Konsortsium.

Vaasa Rakenduskõrgkooli robootikagrupp

Vaasa University of Applied Sciences üheks huvipakkuvaks osaks on kohalik robootikagrupp The PUV Robotics Group, mis tegutseb kõrgkoolide ühises laboratooriumis Technobothnia alates aastast 2003.

Gruppi kuuluvad tudengid aladelt. Esindatud on IKT,elektroonika ja masinaehituse eriala tudengid. Koostöö tulemusena valminud robotid võistlevad regulaarselt rahvusvahelisel robotivõistlusel RoboCup robotite jalgpalli liigas F-180.

RoboCup võistlusel on viis jalgpalli võistlusliigat: Simulatsioon, Väikeste robotite liiga F-180, keskmiste robotite liiga F-2000, Sony kõndivate robotite liiga ja humanoidide liiga.

PUV Robotics Group võistkond Botnia saavutas oma liigas Small Size League 12. koha.

Rahvusvahelise võistluse tase on kõrge ja võistlusele pääsemiseks vajaliku kvalifikatsiooni saavutamine nõuab tõsist tööd ja testimist. Botnia võistkonna kvalifikatsioonivideod annavad ettekujutuse võistluse tasemest.

Vaasa robotiehitajad peavad oma hea tehnilise taseme saavutamise põhjuseks koostööd teiste võistkondadega, mille käigus vahetatakse tehnilist informatsiooni ja aidatakse üksteist. Koostööd hindavad nad kõrgelt ja soovivad teha koostööd Eesti tudengitega.

 

 

 

 

 


IT Kolledži vilistlane ja õppejõud Margus Ernits

2009/2010 õppeaasta sügisemestril tutvumas Vaasa rakenduskõrgkooli robootikagrupiga