TTÜ IT Kolledž kuulub TTÜ infotehnoloogia teaduskonna koosseisu.

Marko Silla

Erasmusega Portugalis

Vahetusüliõpilase elu teises riigis on kogemus, mida võin julgelt soovitada igale üliõpilasele, kes vähegi otsib põnevaid seiklusi ja huvitavaid inimesi, kellega tutvuda.

Aga miks üldse minna võõrale maale õppima, kui kohalik keel ei ole suus ja inimesed kõik võõrad? Siin kohal võin isiklikult välja tuua kolm põhjust, miks mina soovitan minna.

Portugalis vahetusüliõpilasena

Esmalt see kirev rahvusvaheline seltskond, kellega ühes koolis õpitakse, ühiselt erinevatelt üritustelt osa võetakse ning ka ise lõbusaid seiklusi korraldatakse. Lisaks kohalikule kultuurile õpitakse tundma ka paljude teiste maade kombeid, tavasid, ka inimesi kõikvõimalikest erinevatest maaima punktidest.

Kindlasti ei tasu karta, kui ei osata kohalikku keelt, sest näiteks minule pakuti esimesel kuul intensiivset keeleõpet ühe kuu jagu ja sellest piisas lihtsamast portugali keelest arusaamiseks. Pärast seda suundusin kooli, kus lisaks oma erialale sain ka keelt edasi õppida.

Levib kuuldumus, et kui pikalt ühes riigis viibida, hakkab keel justkui iseenesest külge – tõsi, kuid selleks, et ise rääkima hakata, tuleb siiski seda õppida. Keele kursusest oli kindlasti kasu – soovitan. Samas sain ka oma inglise keele oskust praktiseerida ja inglise keeles vesteldes tunnen end nüüd kindlasti mitu korda kindlamana.

Portugalis jalgpalliväljakul

Kolmandana võib kindlasti välja tuua sealse kliima. Kes ei oleks tüdinenud Eesti sombusest kliimast ja ei ihkaks vaheldust? Siis on Portugal väga õige valik. Temperatuur on soe ja vihma vähe. Fakt, et esimese kerge vihma saime alles siis, kui olime Portugalis viibinud poolteist kuud – sept. keskel, näitab, et kliima on super ja tasub Portugali minna. Kogemus oli parim ja otsus Portugali minna, ainuõige. Kogemus jääb kindlasti väga pikaks ajaks meelde ning on mida meenutada!

Marko Silla,
IT Kolledži IT Süsteemide arenduse tudeng
2009/2010 sügissemestril vahetusüliõpilasena Aveiro Ülikoolis Portugalis