TTÜ IT Kolledž kuulub TTÜ infotehnoloogia teaduskonna koosseisu.

Marta Lääts

Aveiro Ülikool, kevad 2012

Õppisin Aveiro ülikoolis veebruarist kuni juulini 2012 ning need viis kuud moodustasid ühe parimatest perioodidest mu senises elus. Õppetöö Aveiro ülikoolis, eriti IT teaduskonnas, on natuke nõudlikum kui ta seda on teistes Portugali kõrgkoolides. Ülikooli IT teaduskonda hinnatakse Euroopas väga kõrgelt ning taseme osas ei anta järele ka ERASMUS tudengitele. Mõned ained on keerulisemad ning valdavalt portugali keelsete materjalidega, kuid õppejõuga kooskõlastatult saab eksameid ja muid kirjalikke töid teha inglise keeles. Igasugune kohaliku keele oskus tuleb muidugi ainult kasuks.

Aveiro on ilus ja suhteliselt väike linn, kus jagub küllaga tegevust ning üks linna peamistest võludest seisneb just vahetusüliõpilaste rohkuses. Aveiros on igal semestril paarsada vahetusüliõpilast ja koos võetakse ette palju – alates rannapäevadest ja pubiõhtutest kuni pikemate reiside ja spordiüritusteni. Kuna linn ei ole väga suur, näeb kodust lahkudes pea alati tuttavaid ning vahetusüliõpilased hoiavad omavahel kokku. Ka kohalikud suhtuvad ERASMUS tudengitesse külalislahkelt. Üleüldse mida rohkem portugallasi tundma sain, seda positiivsemalt meelestatud ma selle rahvuse suhtes olen. Nad on piisavalt konservatiivsed et mitte tekitada eestlasele võõristust ega pealetükkivutunnet, ent samas väga abivalmis ja sõbralikud mistahes kontakti tekkimisel.  Samuti on kohalik elu väga stressivaba, ilmselt aitab siin kaasa päikeserohkus ning ookeanilähedus.

 

Hinnatase Portugalis on suhteliselt mõistlik, kuid viimastel aastatel tõusevad hinnad konstantselt. Teatud liiki tooted on ka tunduvalt kallimad kui näiteks Eestis või isegi Saksamaal, seega oleks kasulik mõned tarbeasjad Eestist kaasa varuda.

Kokkuvõttes võin julgelt öelda, et mul on väga raske ette kujutada kedagi, kes otsust Aveiros semestri veeta kahetseks. Tegemist on tasemel ülikooli, meeldiva kliima, ilusa linna ning suurepäraste inimestega. 


Marta Lääts
IT Kolledži infosüsteemide analüüsi tudeng
2011/2012 õppeaasta kevadsemestril vahetusüliõpilane Aveiro ülikoolis Portugalis