TTÜ IT Kolledž kuulub TTÜ infotehnoloogia teaduskonna koosseisu.

Miina Sikk

Madeira lugu!

Sihtkohta valides mõtlesin, et tahan minna kas võimalikult põhja või võimalikult lõunasse, et oleks kliima mõttes erinev ka! Valikuks osutus Madeira – Erasmuse kaudu rohkem lõunasse väga võimalik ei olegi minna ja ülihea valik oli!
Enne minekut ei teadnud ma Madeirast mitte midagi. Tegemist on siis suht väikse saarega, pigem isegi mäetipuga keset ookeani. Loodus on üliilus, inimesed sõbralikud ja ilma peale ei taha üldse mõeldagi – sel ajal, kui Eestis on suht koledad ilmad sügisel – vihma sajab, külm on ja lund ka veel ei ole, paistab seal kuum päike ja kraade on üle 20 detsembriski.
Mis puutub Erasmuse korraldusse, siis Erasmuse tudengid elavad üldjuhul kõik ühiselamus, kus korraldatakse tudengitele erinevaid üritusi nagu nt tutvumisõhtu ja jõuluõhtu ja muud sellised. Kuna kõik koos elavad, siis niikuinii võetakse ühiselt suht palju asju ette ja elu on lõbus. Koolis keeleprobleemi ei tekkinud, inglise keelega sai kõik korda aetud. Paberimajandust ja asjaajamist oli alguses küll suhteliselt palju, sest Madeira inimesed võtavad asju suht vabalt ja ei pea vajalikukst tähtaegade meeleheitlikut tagaajamist. Algselt oli veits harjumatu, et kui küsida, millal dokumendid kätte saab, ei oska keegi midagi öelda. Aga nii seal on – ei muretseta üleliigselt kõige pärast.
Mulle väga meeldis, et saar on väike – jõudis (peaaegu) igalpool vaatamas ja kolamas käia. Samuti oli tore, et linnas ringi käies kohtas samu inimesi – jõudis ka kohalikega tuttavaks saada ja rohkem elust-olust teada saada, portugali keeltki (mida ülikoolis õppida sai) harjutada.
Kultuur on seal täiesti teistsugune, ilm super, loodus fantast ja ühe lühikese semestri jooksul igav küll ei jõua hakata – soovitan soojalt!

Miina Sikk
IT Kolledži IT süsteemide arenduse tudeng
2011/2012 õppeaasta sügissemestril vahetusüliõpilasena Madeira Ülikoolis, Portugalis