TTÜ IT Kolledž kuulub TTÜ infotehnoloogia teaduskonna koosseisu.

Rivo Uibo veetis 2007/2008 õa sügis- ja kevadsemestril vahetusüliõpilasena Haaga-Helia rakenduskõrgkoolis Soomes.

Mõte jätta kõik ühe otsusega seljataha ning muudatused hirmutavad paljusid. Mina aga sellist võimalust just otsisingi – et kogeda midagi uut ja näha asju teise nurga alt. Nii et Erasmuse programmi üliõpilasvahetuse konkurss tundus just ideaalne väljakutse. Peale mõnda aega paberitega ringi jooksmist oligi selge – minek! Valik langes Helsingis asuvale Haaga-Helia rakenduskõrgkoolile – võibolla just tänu Rennole, kes seal eelneval semestril õppinud oli ja seda kooli soovitas. Ette rutates võin öelda, et ma ei ole pidanud seda otsust kahetsema!

Aasta Erasmuse vahetusüliõpilasena algas nädalase sissejuhatava programmiga, kus kõigil oli võimalus üksteisega tuttavaks saada ja uue keskkonnaga harjuda. Justnimelt seda uut oli kohe päris palju: üle 200 vahetusüliõpilase 21 erinevast riigist. Maailm on kirju, eksole! Ning seda oli ka korterikaaslaste seltskond, kuhu kahe siinveedetud semestri jooksul jagus inimesi Mehhikost, Hispaaniast, Sloveeniast, Ungarist, Hollandist ja Iraanist. Tuli harjuda täiesti uskumatuna kõlavate nimedega ja enamasti kehvasti inglise keelt rääkivate hispaanlaste ja prantslastega.

Ja nii see kool algas!

Oma õppeprogrammi sai kokku panna, valides suure hulga ainete vahel, millest Eestis enamasti ainult unistada võib. Koolitöö kohta võiks läbivalt öelda, et see oli väga praktiline – minul kui IT – tudengil ei olnud näiteks ühtegi teooriatundi! Läbivateks meetoditeks olid Learning by doing ja Hands on practice, mis kajastuvad loodetavasti ka saadud kogemustes. Siinkohal võiks mainida, et IT Kolledžil on veel väga palju õppida ja rohkelt arenemisruumi konkurentsivõimelisemaks muutumisel!

Samuti kasutati paljude ainete läbiviimisel grupitööd ja võeti ette suuremahulisi projekte. Tuli õppida töötama koos erinevate oskuste, päritolu ja tegevuslaadiga inimestega, kellest igaüks andis oma panuse tervikusse. Tänu sagedasele ettekannete pidamisele lisandus julgus koostada täiesti vabalt ettekandeid inglise keeles ja oma seisukohti ka kaitsta (võib tunduda lihtne, aga päris esimestel nädalatel oli siiski väike barjäär ees)!

Samuti ei puudunud vaba aeg, mida aitas sisustada rahvusvaheliste üliõpilaste organisatsioon KANTO. Nemad korraldasid erinevaid üritusi, väljasõite ja pidusid, millest igaüks võis soovi korral osa võtta. Lisaks olid loomulikult üliõpilaste endi algatatud üritused, söömaajad jne. Nii et tegevust jagus rohkelt.

Kokkuvõtvalt ütleksin vaid, et ega keegi teine peale Sinu enda ei saa elu huvitavaks muuta! Kui on huvi, siis kiirelt avaldust kirjutama, õppeprogramme uurima ja kohvreid pakkima!

Erasmuse aasta 2007/2008 oli üks elu ägedamaid!

Erasmuslane Rivo Uibo
IT Kolledži IT süsteemide administreerimise eriala tudeng,
2007/2008 õppeaastal vahetusüliõpilasena Haaga-Helia rakenduskõrgkoolis Soomes.